SolidWorks >> Złożenia >> Przerwane odniesieniac- jak przywrocic?
Autor Wypowiedź
2010-06-17, 17:02
Pomógł 2 raz(y).
Mam taka sytuacje, zapisalem czesc do zlozenia (3 party) i teraz chce podmienic jedna z nich ale zachowac powiazanie do zrodla? Czy sie da - podobno tak ale jakos mi nie wychodzi..
 
 
2010-06-17, 20:35
Pomógł 2 raz(y).
Pewnie, że się da i pewnie na kilka sposobów. Tyle, że ja nie bardzo rozumiem.
Masz 3 party. Chcesz "podmienić" jeden. Do jakiego "Źródła" chcesz zachować powiązanie?
Pewnie można zrobić to co chcesz przez "zastąp komponent" pewnie można trochę "na partyzanta" - zmienić nazwę tej części, którą chcesz podmienić, otworzyć złożenie, będziesz miał zapytanie czy chcesz wskazać brakującą część, wskazujesz tą, na którą podmieniasz, zapisujesz, potem przywracasz tej podmienianej nazwę.
Tyle że tak do końca nie wiem o co Ci chodzi.
 
Panienka do wszystkiego
2010-06-17, 20:38
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,
 
da sie, da...
 
Prawa mycha w drzewku na popsute wiazanie, obrobka (czy jak tam po polsku). W menue pokukaj co nie gra i napraw /popraw. Ja, jak mam podobne czesci, to robie z nich kopie, zmieniam cos tam i (prawie) wszystkie wiazania pasuja.
Pozdr. tomek
 
2010-06-21, 15:01
Pomógł 2 raz(y).
Dzieki za odp. ale rzeczywiscie niedokladnie to opisalem.
Mam jakby konstrukcje spawna - w jednej czesci 3 obiekty (ale nie czlony konstr,) i teraz utworzylem z nich zlozenie na zasadzie z kazdego obiektu nowa, wyprowadzona czesc. Wszystko jest powiazane w kontekscie. A moj problem polega na tym, ze jedna z czesci sie zmienia, i jest uzalezniona od innego zrodla.
Czyli jak otwieam ze zlozenia ta czesc, przykladowo mam: Zapas-Część1-1-> i jest uzaleznione od zrodla x, to chcialbym ja uzaleznic od zrogla y.
Nie wiem czy teraz juz jasne...
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-06-21, 19:26
Pomógł 405 raz(y).
To zależy jeszcze od wersji - w 2010 na pewno (i 2009 chyba też) można edytować operacje zapisz obiekty. Czyli otwierasz część "zapas" i edytujesz tę operację, powinno pokazać się okno zapisu pierwotnego i wtedy moża wybrać część źródłową, zaznaczając obiekt, z którego została utworzona pierwsza część.
Cieżko to wytłumaczyć - może wrzucisz pliki?
 
2011-01-11, 21:58
Pomógł 0 raz(y).
Nie wiem czy dokładnie o to chodzi, ale spróbuj:
1.zamknąć wszystkie pliki.
2.Plik->otwórz, znajdź część której chcesz zmienić odniesienia.
3. Poświetl tą część i po prawej strnie okna jest przycisk "odniesienia" albo jakoś tak....
Poza tym jak otworzysz dany dokument to w menu plik możesz sprawdzić odniesienia zewnętrzne.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT