SolidWorks >> Złożenia >> Wiązanie kół zębatych
Autor Wypowiedź
2015-01-28, 02:04
Pomógł 0 raz(y).
Witam.
Od kilku dni mam w rękach SW i tworzę for fun żeby nauczyć się i wprawić w obsłudze tego programu. Dzisiaj napociłem się nad prostym modelem przekładni 3-stopniowej (made by amator :D ). Problem napotkałem podczas połączenia poszczególnych kół zębatych. Mianowicie moje pytanie brzmi, czy jest możliwość zdefiniowania połączenia kół zębatych, że dane koła mają na siebie oddziaływać tylko i wyłącznie kiedy powierzchnie zębów zazębiają się? Dla wyjaśnienia dodam, że gdy połączyłem koła zębate to oddziaływały one na siebie nawet jak je rozsunąłem na taką, odległość, że się nie stykały.
Będę wdzięczny za pomoc :)
Pozdrawiam czytelników i pomagierów ;P



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-01-28, 07:28
Pomógł 405 raz(y).
Operacja przenieś komponent > zależności dynamiczne.

http://help.solidworks.com/2012/polish/SolidWorks/sldworks/Physical_Dynamics.htm

Dodam od siebie, że jest to liczone w czasie rzeczywistym podczas przesuwania kursorem komponentu, potrzeba dobrego komputera żeby się nie przycinało. W praktyce raczej stosuje się "sztywne" połączenia wiązaniem kół zębatych.
 
2015-01-28, 15:35
Pomógł 0 raz(y).
Pojawia mi się ostrzeżenie, że "Zależności dynamiczne nie może znaleźć rozwiązań dla modelu. Zależności dynamiczne zostały wyłączone."
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-01-28, 15:40
Pomógł 405 raz(y).
Prawdopodobnie model jest w kolizji - nie może tak być. Z menu narzędzia wybierz Wykrywanie przenikania i wyeliminuj miejsca, gdzie komponenty się nakładają.
 
2015-01-28, 16:11
Pomógł 0 raz(y).
Faktycznie było kilka kolizji ale wyeliminowałem je i nadal jest ten sam problem.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-01-28, 18:10
Pomógł 405 raz(y).
Wspólnie to też "kolizja" - muszą być luzy.
 
2015-01-28, 19:43
Pomógł 0 raz(y).
Czyli np jeżeli R otworu w obudowiejest równy R wału napędzającego, który przez nią przechodzi to źle?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-01-28, 20:16
Pomógł 405 raz(y).
Skoro analiza ma polegać na tym, że jeden komponent podczas ruchu napotyka na drugi i wprowadza go w ruch tzn. że nie może w fazie początkowej być kontaktu. A równy promień/średnica oznacza kontakt.
 
2015-01-28, 20:48
Pomógł 0 raz(y).
Poddaje się. Jak trochę więcej popracuję z tym programem to może mi się uda. Dziękuję za pomoc
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT