SolidWorks >> Złożenia >> Widok rozstrzelony - zapis
Autor Wypowiedź
2015-03-03, 08:43
Pomógł 0 raz(y).
Natenczas po stworzeniu widoku rozstrzelonego i powrocie do stanu złożonego, jak chcę znowu widok rozstrzelić to musze powtarzać całą operację od nowa. Zapewne wynika to z mojej niewiedzy, sta pytanie:

czy jest możliwość zapisania widoku rozstrzelonego w
1) złożeniu
2) częsći

żeby działało to napodobnej zasadzie jak rozłożenie arkusza blachy (tzn klikam na ikonkę i pokazuje się widok rozstrzelony, klikam drugi raz na ta samą lub inną ikonkę i widok jest z powrotem złożony)? I w każdej chwili mógłbym wrócić, poprzez kliknięcie na ikonkę, do tego samego rozstrzelenia.
 
2015-03-03, 09:14
Pomógł 1 raz(y).
Roztrzelenie zapisywane jest automatycznie po "zaprogramowaniu" kroków roztrzelenia i zatwierdzeniu, następnie należy klikąć w Drzewie operacji na dane zlożenie prawym przyciskiem myszy i klikąć zwiń aby powrócić do stanu oryginalnego i rozwiń aby pokazać zaprojektowany roztrzał.





 
2015-03-03, 10:15
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki.
A podpatrzyłem że pojawia się u ciebie zaznaczona na czerwono ikonka, której u mnie nie ma. Co to jest?

 
2015-03-03, 10:40
Pomógł 1 raz(y).
Jest to Wizualizacja dynamicznego odniesienia, szczerze nie używam tego więc nie podejme się tłumaczenia działania. U mnie jest SolidWorks 2015 SP0 , i może masz inną wersje programu albo nie jest to włączone w opcjach.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-03-03, 11:15
Pomógł 405 raz(y).
Ta ikonka nie ma nic do rozstrzelenia, pokazuje co od czego zależy.

Potwierdzam, widok rozstrzelony jest automatycznie zapisywany pozatwierdzeniu zielonym ptaszkiem.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT