SolidWorks >> Złożenia >> Najlepsza metoda na zrobienie niezależnej kopii złożenia?
Autor Wypowiedź
2015-03-18, 15:37
Pomógł 18 raz(y).
Mam sobie w katalogu AAA złożenie, niech będzie, że aaaa.sldasm.

Złożenie składa się z wielu partów, nazwijmy je od aaaa1.sldprt do aaaa500.sldprt



Potrzebuję mieć drugie, takie same złożenie z takimi samymi partami (ale nie tymi samymi) w katalogu BBB.

Chodzi o to, aby pierwsze mieć w oryginale, a te w katalogu BBB poddam wielu zmianom.

I chodzi o to, aby oba złożenia były względem siebie niezależne, abym mógł otworzyć oba jednocześnie i zmiana czegoś w jednym nie przenosiła się do drugiego.



Jak to się powinno robić?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-03-18, 20:08
Pomógł 405 raz(y).
Zobacz tutorial kopiowanie złożeń ze str: http://www.szkoleniasolidworks.pl/?k=do_pobrania.

Ogólnie nie jest to skomplikowane, problemy w mojej ocenie pojawiają się, jeżeli pliki mają zewnętrzne odniesienia i tam pozamieniamy nazwy. Ale nie wiem czy u Ciebie będzie taka sytuacja występowała.
 
2015-03-19, 04:57
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Tak jak Paweł pokazał, trzeba zrobić plik przenośny tego złożenia z dodaniem przedrostka lub przyrostka i zapisać to w nowym folderze.

Natomiast jeśli jest już zrobiona dokumentacja 2D, to lepiej jest wszystkie części 3D, podzłożenia, złożenia, dokumentacja 2D, wrzucić do jednego folderu, otworzyć najwyższe złożenie 2D i dopiero zrobić plik przenośny z zaznaczeniem "Uwzględnij rysunki", a SW zabierze cały model z dokumentacją 2D włącznie. Po modyfikacji jakiś części 3D, złożeń......itd (w nowym złożeniu) to po otwarciu dokumentację 2D SW zaktualizuje również tą dokumentację.

Podrawiam.

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT