SolidWorks >> Złożenia >> Wiązania i konfiguracje SW 2015
Autor Wypowiedź
.
2015-04-10, 20:26
Pomógł 52 raz(y).
Witam serdrcznie,
Pracuję w SW 2015 SP2.1. Poprzedniu używałem SW 2010 . Zauważyłem inne działanie wiązań w konfiguracjach.
W SW2010 po utworzeniu nowego wiązania w bieżącej konfiguracji była ona aktywna tylko w niej. Jeśli chcieliśmy aby była aktywna w innej to trzeba było ją włączyć.
W SW 2015 jest dokładnie odwrotnie, a mianowicie nowe wiązanie jest domyślnie aktywne we wszystkich konfiguracjach.
Próbowałem znaleźć w ustawieniach jakiejś opcji ale nie znalazłem.
Moim zdaniem jest to złe, bo wprowadza kłopoty przy pracy ze złożeniami.Przy dużej ilości wiązań i konfiguracji odpowiednie ustawienie złożenia wymaga mnóstwo pracy, zwłaszcza przy wprowadzaniu zmian w złożeniu.
I jest jeszcze jeden problem. Często zdarza się , że po wykonaniu złożenia, ustawieniu wiązań itd. następnie po przebudowaniu wszystkiego i zapisaniu, nie ma żadnych błedów a po zamknięciu i ponownym otwarciu pojawiają się błędy. Jest czerwono w drzewku złożenia. Można sobie przebudowywać złożenie ile razy chcemy i nic.
Ale wystarczy np wygasić "czerwony" komponent albo "czerwone" wiązanie a następnie z powrotem przywrócić i złożenie staje się bezbłędne.
Jest jeszcze wiele innych "kwiatków" w tej wersji SW ale nie chce mi się o tym pisać.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT