SolidWorks >> Złożenia >> Dodawanie nowej czesci w kontekscie 3 innych
Autor Wypowiedź
2015-04-19, 22:38
Pomógł 0 raz(y).
Witam. Mam złożenie skrzyni gimnastycznej która składa się z takich samych elementów. W dolnej części musze umieścić antypoślizgowe stopki które technicznie robi się tak, że wycina się otwór, wklada stopke i dokręca wkrętem. Problem w narysowaniu tego jest taki że otwór wykonany jest w 3 deskach na raz tak jak to pokazałem na szkicu http://scr.hu/3a81/3ldp0 Czy jest jakiś sposób aby to wykonać ? Mógłbym pewnie edytować każdą część z osobna ale to się troche mija z celem bo gdzieś zapewne jest opcja która rozwiąże mój problem dużo szybciej.
 
SOLIDWORKS 2018
2015-04-19, 22:48
Pomógł 43 raz(y).
Rysujesz szkic w złożeniu (ten otwór). Potem wybierasz "operacje zlozenia" (menu wstaw albo narzędzia, nie pamietam teraz) i masz tam m. in. wyciagniecie wycięcia. Tak zrobisz wycięcie przez kilka czesci w złożenie.
 
2015-04-20, 06:08
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Na płaszczyźnie desek narysuj szkic (tam gdzie mają być stopki), zwymiaruj do własnych potrzeb ( jeśli występują 4 stopki to w jednym szkicu rysuj 4 okręgi). Następnie klkasz wytnij, podajesz głębokość, i zaznaczasz rozejście do części i klkasz na elementy do wyczięcia (w jednym rogu będą 3 deski). Jeśli nie zaznaczysz rozejścia do części, to w złożeniu będzie to wycięcie, ale po otwarciu części już nie, dlatego zwróć na to uwagę.

Pozdrawiam.
 
2015-04-20, 08:19
Pomógł 18 raz(y).
    Kazimierz Kazimierz
    Witam.
   
    Na płaszczyźnie desek narysuj szkic (tam gdzie mają być stopki), zwymiaruj do własnych potrzeb
    ( jeśli występują 4 stopki to w jednym szkicu rysuj 4 okręgi). Następnie klkasz wytnij,
    podajesz głębokość, i zaznaczasz rozejście do części i klkasz na elementy do wyczięcia (w
    jednym rogu będą 3 deski). Jeśli nie zaznaczysz rozejścia do części, to w złożeniu będzie
    to wycięcie, ale po otwarciu części już nie, dlatego zwróć na to uwagę.
   
    Pozdrawiam.



Rozejścia do części bym nie dawał, bo chyba otwór będzie robiony po złożeniu desek, nie przed.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-20, 08:39
Pomógł 405 raz(y).
Koledzy zapomnieli o operacji kreator otworów albo serii otworów (operacje złożenia), która od razu pozwoli wstawić łącznik.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT