SolidWorks >> Złożenia >> Sprzęgło jednokierunkowe
Autor Wypowiedź
Branża transportu masowego
2015-04-22, 22:55
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
Czy ktoś się orientuje w jaki sposób stworzyć/ nadać ruch tylko i wyłącznie w jednym kierunku? Praca w jednym kierunku natomiast w drugim następuje blokowanie. Model stworzyłem, nie mogę tylko poradzić sobie z ruchem. Chodzi o sprzęgło jednokierunkowe Bosh. Dzieki za odpowiedz
 
Engineer of old school
2015-04-23, 01:19
Pomógł 20 raz(y).
Rozumię, żę chodzi o Badanie ruchu. Trochę więcej informacji by się przydało. Jakiś model.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-23, 07:46
Pomógł 405 raz(y).
Wiązaniem limitu (zaawansowane), gdzie jedna krańcowa wartość jest zerowa a druga niezerowa.
 
Branża transportu masowego
2015-04-23, 14:26
Pomógł 0 raz(y).
Tak wygląda sprzęgło. Na rysunku brakuje jeszcze wałeczków i sprężyn. Środkowa część ma się poruszać zgodnie ze strzałką, natomiast w przeciwnie do strzałki ruch musi być zablokowany

Link do zdjęcia: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d4174b1f8672dc40.html
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-23, 15:05
Pomógł 405 raz(y).
Pytanie, jaki jest cel takiego działania?

Wspomniane wiązanie limitu się nie nadaje, w ogóle wiązaniami tego się nie da zrobić (raczej). Natomiast żeby pokazać istotę działania można dodać napęd i kontakty pomiędzy komponentami.
 
Engineer of old school
2015-04-23, 16:11
Pomógł 20 raz(y).
To zwykłe sprzęgło jednokierunkowe, zwane też sprzęłem wyprzedzeniowym.

Jak Pan dorobi brakujące elrmenty, to proszę załączyć mode (plik złóżenia z detalami) nie obrazek.

Domyślam się, że chodzi o symulacje przeniesienia napędu. Czy Motion sobie z tym poradzi nie wiem, ale bez modelu nie da się sprawdzić.
 
Branża transportu masowego
2015-04-23, 16:46
Pomógł 0 raz(y).
Podobno aby pokazać zasadę działania tego sprzęgła nie są potrzebne wałeczki. Tak nam prowadzący powiedział. Ale nie powiedział jednocześnie jakiego narzędzia użyć aby to pokazać
 
Engineer of old school
2015-04-23, 20:57
Pomógł 20 raz(y).
Ma Pan to zrobić w SW?

Nie bedę dyskutował, ale chyba Pana prowdzący i ja czytaliśmy inne książki. Nie pomogę jak nie zobaczę modelu.

A tak nawiasem, wolnobieg w rowerze to też sprzęgło wyprzedzajace, tak więc poniekąd ma rację.

Jak Pan chce się dowiedzieć jak to sprzęgło działa to polecam "Podstawy konstrukcji obrabiarek" L.Wrotny



 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT