SolidWorks >> Złożenia >> Wyszukiwanie wiązań
Autor Wypowiedź
2015-04-24, 08:15
Pomógł 0 raz(y).
Cześć.

Zdarzas się tak czasem że muszę przeorganizować złożenie.
Dokładnie chodzi o to że muszę jakieś wiązania zlikwidowac i dodać nowe.
I by się przydało narzędzie które mi pokazuje czy dany element ( powierzchnia, wierzchołek, krawędź itd) jest powiązane z jakimkolwiek innym obiektem.
Wyobrażam to sobie tak:

Zaznaczam daną powierczhnię i uruchamiam to moje narzędzie. Program powinien mi pokazać wszystkie wiązania do wskazanej powierzchni....

Na tą chwile w SW jest podobne narzedzie "pokaż wiązania". Ale to narzędzie pokazuje nam wszystkie wiązania do danej części. Jeśli tych wiązań jest sporo to trzeba się naszukać czy aby sprawdzić czy dana powierchnia jest powiązana z czymś innym.

Pozdr

Marcin
 
SOLIDWORKS 2018
2015-04-24, 08:49
Pomógł 43 raz(y).
W moim SW 2015 SP2.1 "pokaż wiązania" działa tak jak piszesz. Klikam na pkt./ścianę/płaszczyznę/całą część itp. i pokazuje mi wiązania np. tylko wierzchołka itd. Sprawdź u siebie czy nie przeoczyłeś tego.





-------



 
2015-04-24, 09:33
Pomógł 0 raz(y).
O to chodziło.

Ale mam 2013 SW więc działa po staremu.
Czyli nie robi tego co chcę.
Pozostaje mi zaktualizować...
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-24, 09:54
Pomógł 405 raz(y).
Jest jeszcze jedna metoda niewielu znana, otórz po zaznaczeniu wybranych komponentów i wybraniu właściwości, pokażą się wiązania tych komponentów, ale współne pomiędzy zaznaczonymi będą wyświetlane boldem.

 
2015-04-24, 09:57
Pomógł 0 raz(y).
a no dzięki.

W sumie znałem to ale nigdy nie zwróciłem uwagi na pogrubienie

Pozdr
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-24, 10:05
Pomógł 405 raz(y).
    Bartosiński Piotr
    W moim SW 2015 SP2.1 "pokaż wiązania" działa tak jak piszesz. Klikam na
    pkt./ścianę/płaszczyznę/całą część itp. i pokazuje mi wiązania np. tylko wierzchołka itd.
    Sprawdź u siebie czy nie przeoczyłeś tego.

Na pewno to tak działa?
 
SOLIDWORKS 2018
2015-04-24, 10:47
Pomógł 43 raz(y).
Faktycznie, nie do końca. Na szkicu (punkcie) i płaszczyźnie zadziałało. Na krawędziach już nie chce ;( Trochę się pośpieszyłem.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT