SolidWorks >> Złożenia >> Toolbox wyszukiwarka
Autor Wypowiedź
SOLIDWORKS 2018
2015-05-14, 10:45
Pomógł 43 raz(y).
No hej,

Chciałbym zapytać czy istnieje sposób na wyszukanie elementu (śruby) w toolbox'ie po rozmiarze, DIN'ie itp. ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-05-14, 11:44
Pomógł 405 raz(y).
Jak to ma działać, tzn. jaki jest cel takiego działania?

W konfiguratorze Toolbox są wszystkie rozmiary, ale w okienku zadań ich nie widać dopóki się nie przeciągnie. W mojej ocenie sprowadza się to do przeszukania bazy danych a nie folderu Windows, gdzie nie ma fizycznie wszystkich potencjalnych konfiguracji w posiaci plików.
 
SOLIDWORKS 2018
2015-05-14, 12:20
Pomógł 43 raz(y).
Cel był taki:

1. Szukałem podkładki pod nakrętkę M42 (obojętnie jaką podkładkę - do poglądowego modelu) i w sumie sam ją sobie w końcu narysowałem do nie mogłem znależć przeklikując i wstawiając kolejne typy podkładek i sprawdzając rozmiary.

2. Znalazłem kiedyś jakieś fikuśne śrubki w necie i po DIN'ie je chciałem znależć w SW, żeby do modelu (złożenia) wstawić.

Na pewno by się taka wyszukiwarka przydała.
 
2015-05-14, 17:54
Pomógł 36 raz(y).
    Bartosiński Piotr
    Cel był taki:
   
    1. Szukałem podkładki pod nakrętkę M42 (obojętnie jaką podkładkę - do poglądowego modelu) i
    w sumie sam ją sobie w końcu narysowałem do nie mogłem znależć przeklikując i wstawiając
    kolejne typy podkładek i sprawdzając rozmiary.
   
    2. Znalazłem kiedyś jakieś fikuśne śrubki w necie i po DIN'ie je chciałem znależć w SW,
    żeby do modelu (złożenia) wstawić.
   
    Na pewno by się taka wyszukiwarka przydała.

Witam.

Nie widze problemu znalezienia podkładki pod śrubę M42 po DIN'ie (DIN 125) w toolbox. Oto przykład:

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT