SolidWorks >> Złożenia >> Przeniesienie, wycięcie elementu.
Autor Wypowiedź
2015-05-16, 11:23
Pomógł 0 raz(y).
Witam, nie wiem czy to dobry dział, ale mam problem z przeniesieniem(dopasowaniem tego koła do nominalnego położenia. Jak to zrobić lub jak ,np. tak jak na obrazku.... wyciąć koło(0.5cm) z powierzchni(1cm). Chcę aby te koło było ruchome.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-05-16, 11:53
Pomógł 405 raz(y).
Należy te elementy narysować jako dwie oddzielne części, następnie zapisać i utworzyć złożenie. Po ich umieszczeniu nadaję się wiązania, np. koncentrycznie + wspólnie.

Domyślam się, że nie pytasz o podział części i utworzenie z wielu obiektów złożenia - bo to nieco wyższy poziom. Szukaj w pomocy pod hasłem "złożenie".
 
2015-05-16, 13:39
Pomógł 0 raz(y).
Czyli mam każdy element robić w nowym pliku, a później wszystko zebrać do jednego, bo takich elementów nakładająych się na siebie trochę będzie.....??
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-05-16, 14:27
Pomógł 405 raz(y).
Zacznijmy od pytania, co to w ogóle jest, czemu to ma służyć? Od tego zależy dalszy tok postępowania.
 
2015-05-17, 09:56
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki za odpowiedź, doszedłem do wniosku, że jedna część to część którą da się zrobić jednorazowo w cnc. Nie wiem jak nawet to nazwać, jest to pudełko które pod pewnym ułożeniem się otwiera...(robię to hobbystycznie).
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT