SolidWorks >> Złożenia >> Problem z importem złożeń
Autor Wypowiedź
2015-06-01, 11:50
Pomógł 1 raz(y).
Witam,

Napotkałem następujący problem:

- otwieram plik neutralny złożenia w SW (.igs, .x_t lub .stp),

- zapisuję go do złożenia z rozszerzeniem .sldasm,

- zamykam zapisany plik złożenia i otwieram go ponownie,

- tu następuje problem: wszystkie części złożenia są wygaszone i nie da się ich przywrócić. Przy próbie przywrócenia wyskakuje jeden z załączonych komunikatów, lub SW się wykrzacza,

- zauważyłem, że gdy bezpośrednio po zaimportowaniu złożenia (jeszcze przed zapisaniem do .sldasm) otworzę kilka części tego złożenia i zapiszę oddzielnie, to po zapisaniu i otwarciu .sldasm te zapisane oddzielnie części się pojawią, ale pozostałe (niezapisane oddzielnie) już nie, więc to może jakiś problem ze ścieżkami?

Komunikaty błędów:






Z góry dziękuję za pomoc.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-06-01, 12:51
Pomógł 405 raz(y).
Otwierając złożenie program zapisuje pliki składowe domyślnie w lokalizacji pliku. Więc trzeba sprawdzić (menu plik>znajdź odniesienia) gdzie pliki zapisane. A najlepiej podczas zapisu ręcznie wskazać folder docelowy.
 
2015-06-01, 13:02
Pomógł 1 raz(y).
Dziękuję za szybką odpowiedź.

- po zapisaniu pliku .stp do .sldasm (jeszcze przed zamknięciem tego pliku) kliknąłem "Znajdź odniesienia" i otrzymałem taki komunikat:



- przy ścieżkach części złożenia pokazuje, że "Nie znaleziono pliku", tak jakby podczas zapisywania te ścieżki gdzieś uciekały,

- po zamknięciu i otwarciu zapisanego złożenia .sldasm nadal jest ten sam błąd, czyli części są wygaszone i nie da się ich przywrócić, kliknięcie w tym momencie "Znajdź odniesienia" spodowało padnięcie SW,

- zapisywanie do inych formatów, do pliku przenośnego, czy wskazywanie ręcznie folderu docelowego nic nie daje.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-06-01, 14:24
Pomógł 405 raz(y).
Podczas zapisu trzeba wybrać uwzględnij wszystkie odniesione dokumenty i wskazać folder. Być może coś ze znakami w nazwie pliku albo długością nazwy - ale nie wydaje mi się.

A co to za plik, jakiś tajny? Mogę spojrzeć.
 
2015-06-01, 15:10
Pomógł 1 raz(y).
Spróbowałem z zaznaczeniem odniesienia, niestety również bez powodzenia.

Przykładowy plik poniżej, u pozostałych pracowników działa, u mnie nie, dotyczy to prawie każdego pliku z importu.

http://www.speedyshare.com/SNAyU/Z171-1.stp

Reinstalacja SW rownież nic nie dała (z zaznaczeniem, że nie odinstalowywałem go wcześniej).

Wydaje mi się, że najbliższą wskazówką rozwiązania jest to co opisywałem w pierwszym poście, czyli "zauważyłem, że gdy bezpośrednio po zaimportowaniu złożenia (jeszcze przed zapisaniem do .sldasm) otworzę kilka części tego złożenia i zapiszę oddzielnie, to po zapisaniu i otwarciu .sldasm te zapisane oddzielnie części się pojawią, ale pozostałe (niezapisane oddzielnie) już nie, więc to może jakiś problem ze ścieżkami?".



Dziś juz kończę pracę, a jutro delegacja, więc do zobaczenia we środę. :)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-06-01, 15:13
Pomógł 405 raz(y).
Jeszcze tylko pytanie, jaka wersja SW, jaki SP i czy opcje importu standardowe?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-06-01, 15:32
Pomógł 405 raz(y).
Plik się otwiera poprawnie przy domyślnych opcjach (spróbuj uformować bryłę, scalaj elementy). Wersja SW 2014 i 2015.

Może coś z uprawnieniami do miejsca, gdzie próbuje SW zapisywać pliki? Nie mniej komunikat brzmi inaczej.



Sugeruję zmienić język na EN, i wpisać komunikat w googla lub na forum SW. Jeżeli nic na ten temat nie bedzie to jedynie pozostaje nagrać takie zachowanie SolidWorks RX'em i wysłać do analizy.
 
Engineer of old school
2015-06-01, 20:55
Pomógł 20 raz(y).
U mnie SW2014 Sp0 działa poprawnie

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_1_1954_7730.sldasm

Edit- SW2015 Sp2.1 Działa poprawnie

SW2012 Sp0 Solid się wykłada i poleca instalację Sp2
 
2015-06-03, 07:55
Pomógł 1 raz(y).
Witam ponownie,

Wersja SW to 2014 SP5. Opcje importu standardowe. Przejrzałem też folder, do którego SW zapisuje pliki i z uprawnieniami jest wszystko ok.

U innego pracownika z tą samą wersją działa poprawnie. Dodam, że do niedawna wszystko działało poprawnie. Dopiero od jakiegoś czasu to mam. Antywirus nic nie wykazał, znaczących zmian w systemie też nie robiłem.

Zauważyłem dodatkowo jeszcze inną rzecz, po zamknięciu części lub złożenia zostaje mi menu operacji. Wcześniej tego nie miałem, więc zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

http://i57.tinypic.com/ivv39j.png

Nagram film w RXie i wyślę, tylko nie wiem komu. :) Ale najpierw spróbuję reinstalować SW.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-06-03, 08:29
Pomógł 405 raz(y).
Zanim reinstalacja proponuję opcję Napraw.

Można też sprawdzić program uruchamiając na nowym koncie Win, program startuje jak z ustawieniami fabrycznymi.

A Rx'a wysyła się do swojego dystrybutora, który albo sam na podstawie filmu coś może pomóc, ale częściej plik wędruje do USA gdzie na podstawie analizy plików logów coś można więcej o przyczynie powiedzieć. Problem, jeżeli nie macie subskrypcji, ale jeżeli dystrybutor jest ok to i tak powiniec swojemu klientowi pomóc.

W mojej ocenie porządna naprawa/reinstalacja powinna pomóc.
 
2015-06-03, 09:02
Pomógł 1 raz(y).
Naprawa i reinstalacja nic nie dały (mogły nie być "porządne"). Wyślę raport z RXa do dystrybutora. Jak się uda usunąc problem, to dam znać.
 
2015-06-03, 13:13
Pomógł 1 raz(y).
Dystrybutor zasugerował, że uszkodzony moze być szablon części. I faktycznie, to było to. Podmieniłem szablon i działa.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT