SolidWorks >> Złożenia >> Seria otworów
Autor Wypowiedź
2015-06-10, 10:55
Pomógł 1 raz(y).
Mam w złożeniu dwa identyczne komponenty, jeden z nich chcę połączyć za pomocą śrub z podstawą drugi nie. Wstawiając otwory i łączniki do pierwszego z tych komponentów automatycznie otwory wstawiają się również do drugiego. Chciałbym tego uniknąć.
Czy przy użyciu narzędzia seria otworów jest taka możliwość wykluczenia niektórych wystąpień?

Załączam screen:

Zaznaczone pogłębienia nie są mi potrzebne.
 
SOLIDWORKS 2018
2015-06-10, 11:17
Pomógł 43 raz(y).
No to najlepiej utworzyć 2 konfogurację tej blaszki. w jednej wygasić te otwory.
 
2015-06-10, 11:37
Pomógł 1 raz(y).
Właśnie wpadłem na to. Ma to jednak swoje minusy: spora ilość wystąpień (w każdym inne otwory) równa się dużej ilości konfiguracji.

Dzięki za pomoc.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-06-10, 11:57
Pomógł 405 raz(y).
Seria otworów tak działa - jest to nawet opisane albo w którymś z kroków albo w pomocy - czyli uwzględnia wszystkie wystąpienia.

Czyli albo konfiguracje albo zapisa z poziomu złożenia nowej części i opcja zamień komponenty (bez otworów). De facto później są to dwie różne części.
 
2015-06-16, 07:04
Pomógł 1 raz(y).
A ja tylko nieśmiało zasugeruję, że umieszczenie śrub z łbem płaskim w takich pogłębieniach może powodować problemy z montażem. Lepiej zastosować łby z pogłębieniem pod klucz imbusowy.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT