SolidWorks >> Złożenia >> Edytowalne złożenie
Autor Wypowiedź
2015-07-02, 21:35
Pomógł 1 raz(y).
Mam takie pytanko-otóż czy mozliwe jest w SW aby wykonać np. modele elementów(ramka , jakieś ceowniki z otworami itp) jakiejś skrzyni (metalowej , składanej) powiedzmy 3 m na 3m i 1,5m wysoka złożenia tego wszytkiego w całość ( skrzynię) zapisania i później przeskalowania w jakiś sposób na wymiary np. 2 m na 2m i wysoka na 1m i zapisania wszystkich elementów składowych skrzyni do innego folderu jako poszczególne modele części po przeskalowaniu ( np. ramka zamodelowana wcześniej ma 3m a po przeskalowaniu 2m )
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-07-02, 22:45
Pomógł 405 raz(y).
Jest taka mozliwość tylko,że używa się do tego np. konfiguracji a nie skalowania.
 
2015-07-03, 07:32
Pomógł 1 raz(y).
tak , ale w konfiguracji (o ile dobrze rozumiem) trzeba modyfikować poszczegolne części osobno a mi chodziło o to by gotowe złożenie skrzyni (coś około 40 elementów) w jakiś prosty sposób przeskalować na mniejsze wymiary i zapisać wszystkie jej składowe części do pojedyńczych plików.

Chyba że w konfiguracji też jest to jakoś możliwe, jak tak to czy mógłby ktoś jakoś lekko pokierować.:):)



P.S dodam że nie ma ciśnienia na to , zawsze można edytować częsci i zrobić nowe złożenie :):)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-07-03, 08:57
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli złożenie lub część wieloobiektowa jest poprawnie przygotowana, to nie ma potrzeby zmian w każdej części, robi się to globalnie.

Skalowanie w ogóle sie do tego nie nadaje.

Może są jakieś przykłady w internecie czy też na YT, ja nie mam gotowca. Może za wyjątkiem jednego, który opisałem w podręczniku http://solid-podreczniki.pl/ksiazka2/.

Jest tam zbudowane złożenie od góry do dołu, dzięki temu łatwo za pomocą 3 wymiarów mogę sterować całością (płynnie) w odróżnieniu od konfiguracji, gdzie przypisuje konkretne wartości parametrom.

 
2015-07-03, 10:05
Pomógł 1 raz(y).
Właśnie mi o to chodziło - o płynną zmianę całego złożenia, książkę mam więc w wolnej chwili się przyjrzę temu.

Dzieki za szybką odpowiedź :):)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT