SolidWorks >> Złożenia >> Oznaczenia w drzewie
Autor Wypowiedź
Konstruktor
2015-09-06, 21:55
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
korzystam z własnej biblioteki elementów znormalizowanych, niez Toolbox'a. Elementy te są prawdopodobnie pobrane z internetu (nie robiłem tego ja). Pytanie brzmi dlaczego niektóre elementy jak np. zaznaczona śruba wyświetla sie w drzewie operacji jako element toolbox, a podkładka wyświetla się jako zwykła część złożenia? Chodzi o te znaczki zakreślone czerwonym kółkiem.
 
SOLIDWORKS 2018
2015-09-07, 08:16
Pomógł 43 raz(y).
To zależy od tego czy część ma ustawioną flagę toolbox (IsToolBox=No/Standard).
Plik sldsetdoc.exe - po uruchomieniu tam to można sprawdzić/zmienić.
 
.
2015-09-07, 08:17
Pomógł 52 raz(y).
Za wyświetlanie tej ikonki odpowiada właściwość 'IsToolboxPart'. Niekoniecznie część musi pochodzić z Toolboxa. Można ją nadać lub usunąć makrem lub programem narzędziowym SolidWorksa.
A tak przy okazji. Znalazłem takie coś: http://www.javelin-tech.com/newsletter/tech_old/2007/december/article_isfastener.htm
Wypróbowałem ale nie działa u mnie. Czy to kolejny błąd SW 2015 czy też coś innego.
Natomiast wyszło coś innego. Jak nadałem jakiejś części właściwość IsToolboxPart i ustawiłem opcję widoku 'Wyklucz łączniki' to w rysunku w widoku przekroju zachowała się tak jak trzeba - nie była przekrojona, ale niestety zostało jej tak na stałe pomimo wyłączenia IsToolboxPart, przeładowania Solida i przebudowie. Zaś ikonki wyświetlają się prawidłowo.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-09-07, 08:36
Pomógł 405 raz(y).
Włodzimierz,

Bo tam się coś pozmieniało, zdaje się że teraz to się nagłówek nazywa "IsToolboxPart". Odpowiada za to samo co IsFastener kiedyś.

Lepiej to robić jednak wspomniamym programem.
 
.
2015-09-07, 10:30
Pomógł 52 raz(y).
Robiłem też programem i nic :(
 
.
2015-09-07, 10:45
Pomógł 52 raz(y).
Sprawdziłem działanie funkcji z załączonego linku i w SW 2010 działa.
Czyli dla SW2015 albo tego nie ma albo jest inaczej.
 
.
2015-09-07, 11:05
Pomógł 52 raz(y).
No więc tak. :)
Poświęciłem trochę czasu i dokonałem odkrycia (w helpie nie sprawdzałem bo to raczej bezcelowe).
Działa to tak:
Rzeczywiście jak napisał Paweł nie ma już właściwości IsFastener tylko jedna IsToolboxPart.
Możemy we właściwościach dostosowanych wpisać IsToolboxPart i nadać jej rodzaj Text i wartość 1. Wtedy działa to tak jak w linku (powoduje wykluczenie z przekroju gdy zaznaczymy opcję Pomiń łączniki) ale ikonka jest nadal normalna i nie jest część traktowana jak komponent Toolbox.
Jeśli chcemy żeby to był łącznik Toolbox i ikonka się zmieniła , musimy to zrobić programem narzędziowym (lub makrem).
Gdy zmienimy właściwość jakiejś części to aby zmiana się zaktualizowała w rysunku , musimy najpierw zmienić właściwość widoku przekroju przełączając opcję Wyklucz łączniki na przeciwną wcisnąć OK a następnie znowu przełączyć opcję na przeciwną. Przebudowa , przeładowanie rysunku nie pomaga , przynajmniej u mnie..
Reasumując .Właściwość IsToolboxPart ma dwa zastosowania i są to dwie różne cechy pomimo tej samej nazwy.
 
Konstruktor
2015-09-07, 20:47
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki, dokładnie o to chodziło. Co prawda był przez chwile problem, bo nie miałem tego pliku, ale ściągnąłem go z kompa gdzie był zainstalowany toolbox i gra. Dzięki!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT