SolidWorks >> Złożenia >> Lista materiałów
Autor Wypowiedź
2015-09-18, 14:21
Pomógł 1 raz(y).
Mam pytanko otóż jeżeli zamodeluje kilka elementów i wykonam z nich złożenie i rysunek a następnie wstawie liste materiałów to pokaże mi wszystkie elementy jeżeli chce coś wykluczyć to muszę robić to w złożeniu.

Czy jest możliwość ustawienia w opcjach poszczególnych modeli tak aby np. jeżeli tak chce to żeby dany plik (model 3d) nie był pokazywany(brany pod uwagę) w liście materiałów każdego złożenia do którego będzie użyty dany plik ( oczywiście z opcją wyłączenia tego wykluczenia w przyszłości).
 
2015-09-18, 17:41
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Wstawiając do rysunku złożenie (dokumentacja 2D) i listę BOM z wykazem części, można w liście BOM usunąć wiersz który chcemy danej części, ale po ponownym wstawieniu listy BOM, część ukaże się. Aby to nie występowało, to należy wygasić część w złożeniu, lub zrobić konfiigurację z wygaszeniem tej części. W dokumentacji 2D wybrać tą konfigurację,

Pozdrawiam.
 
2015-09-19, 15:53
Pomógł 1 raz(y).
tak to wiem że jak wygaszę to nie będzie na liście ale mi chodziło o sytuację gdy złożenie pokazane jest ze wszystkimi częściami (np. furtka z zawiasami i klamkami itp) ale na liście materiałów pokazane były tylko wybrane elementy ( jak np. w tabelce były tylko rodzaje użytych profili i ich długość ).
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-09-19, 16:42
Pomógł 405 raz(y).
We właściwościach komponentu można go wykluczyć z listy materiałów.

Edit.

Można jeszcze z komponentu zrobić otoczkę (kopertę) ponieważ one nie są uwzględniane w BOM.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT