SolidWorks >> Złożenia >> Zapisywanie elementów toolbox w katalogu złożenia
Autor Wypowiedź
-
2010-08-03, 13:15
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
mam ustawiony toolbox na tworzenie nowych części gdy wstawiam element z toolboxa.
Chciałbym zeby trafiał on do lokalizacji złożenia do którego wstawiam element toolbox.
Wiem, że można to zrobić ustalając konkretną ścieżkę, ale nie chciałbym robić tego za każdym razem.
Chodzi głównie o to, że złożenia otwierane są na różnych, nie zawsze mających dostęp do wspólnej sieci
a chciałbym mieć projekt zawsze kompletny w jednym katalogu.
Żeby zabierając go np na pendrive'ie nie było problemu z elementami złącznymi.
Może jest jakis inny sposób pomijając plik przenośny?
pzdr
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-08-03, 13:36
Pomógł 405 raz(y).
Podczas zapisywania złożenia > plik > zapisz jako > odniesienia (na dole po prawej) > i tam wskazuje się nowy folder dla wszystkich komponentów - oczywiście można zaznaczyć te z Toolboxa. Czyli zapisuje plik złożenia i wszystkie części składowe, w tym toolbx.
A dlaczego nie plik przenośny - jeżeli mogę zapytać?
 
-
2010-08-03, 13:57
Pomógł 0 raz(y).
W sumie nie wiem, bo faktycznie plik przenośny załatwia wszystko. Nie wiem już co chciałem konkretnie osiągnąć. Trochę impulsywny post ;). Ale na tą opcję przy zapisz jako nie zwróciłem uwagi. Dzięki.
pzdr
 
Smiter
2010-10-26, 05:35
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
mam pytanie po troszę związane z tym tematem. Otóż, mam problem z toolbox'em. Zdarza mi się, iż po otworzeniu projektu na innym kompie, bądź projektu wykonanego w starszej wersji SW otrzymuję na ekranie rzeczy typu (zamiast śrubki M3 siedzi mi M10 itp.). Stąd moje pytanie - czy zapisywanie do jednego katalogu (może być via plik przenośny) załatwi mi wszystko?
Myślałem nad jakimś makro, które zablokowałoby parametryczność elementów z toolbox'a... Co prawda straciłbym na tym możliwość szybkiej przebudowy, jednak miałbym pewność "stałości danych".
Jeszcze jedna sprawa - jak wyglądałaby w tym przypadku sprawa z elementami wstawionymi przy użyciu SMART'a? Czy można byłoby rozbić SMART'a na poszczególne pliki z elementami toolbox'a?
Jeżeli ktoś się orientuje w w/w temacie to proszę o jakąś podpowiedź;))
Pzdr
 
 
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-10-26, 08:01
Pomógł 405 raz(y).
W ustawieniach Toolboxa są dwie opcje do wyboru - dopisywanie konfiguracji do domyślnej (tej, która jest w danym momencie wybraa) lub zapis części lokalnie - skutkiem czego jest zapisanie we wskazanym folderze cześci np. śroba M10 jako pojedynczej konfiguracji.
Problem, który opisujesz wiąże się z tym, że komponenty Toolbox są pobierane z pewnej lokalizacji i w momencie otwierania na innym komputerze lub z dużo starszej wersji wczytywane są rozmiary domyślne a nie rzeczywiste.
Więc wyjścia są dwa - albo zrobić wspólny katalog toolbox dla wszystkich userów - zalecana opcja dla pracy grupowej (tooboxa stawia sie na serwerze) lub zapisywanie lokalne części ze złożeniami - jednak zrywa się powiązanie z toolbox browser i nie można już później edytować definicji toolbox.
Makro wydaje mi się zbędne znając zachowanie programu.
A co do pytanie drugiego - co znaczy smart? Smart komponents?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT