SolidWorks >> Złożenia >> PDM Workgroup opinie
Autor Wypowiedź
Let there be rock
2010-08-06, 12:18
Pomógł 2 raz(y).
Witam. Interesują mnie opinie osób pracujących w PDM Workgroup o wydajności i ewentualnych "błędach" w PDM. Do tej pory w firmie PDM'a nie było, każdy trzymał projekty i u siebie na dysku lokalnym i na sieciowym. Polegało to na kopiowaniu czy wklejaniu całych projektów w określone miejsca. Testowałem trochę PDM Workgroup na swoim prywatnym komputerze i wygląda całkiem sensownie. Tylko teraz zastanawia mnie jego wydajność. Słyszałem od paru osób, że przy większej liczbie osób czy większych projektach trzymanych gdzieś na dysku sieciowym PDM jest po prostu wolny. Ja z reguły pracuje na złożeniach średnio 1,5-3 tys. (a czasem nawet 10 czy 15tys.) elementów, w skład których wchodzą zarówno typowe części czy złożenia SW ale także importowane z .sat z innego programu. Zastanawia mnie jaka jest wydajność tego PDM w sytuacji, gdy będę chciał wyewidencjonować projekt tej wielkości z dysku sieciowego na mój dysk lokalny. Przykładowo jak chce tej wielkości projekt zapisać jako plik przenośny, to zanim mi się włączy okienko z listą wszystkich części to czasami mija 20-30minut. Im większy tym dłużej. Potem samo zapisanie do jakiegoś nowego folderu też trochę zajmuje. Ciekawi mnie jak to właśnie jest z tym PDM. Bo jak mam czekać pół godziny aż mi się wyewidencjonuje a potem kolejne tyle aż się zaewidencjonuje po jakiejś zmianie to trochę średnio mi się to opłaca. Szybciej będzie kopiować metodą kopiuj wklej z dysku sieciowego na dysk lokalny a potem z lokalnego na sieciowy. Jeżeli są tu jakieś osoby robiące modele tej wielkości jeżeli chodzi o ilość elementów i pracujące w PDM Workgroup to chętnie poczytam opinie na temat zarówno wydajności jak i innych napotkanych problemów. Bo domyślam się, że skoro sam program SW ma różne "niedociągnięcia" to pewnie i w PDM też coś się znajdzie. Pozdrawiam i do usłyszenia po tygodniowym urlopie ;)
 
Let there be rock
2010-08-16, 10:21
Pomógł 2 raz(y).
Chętnie też poczytam opinie osób, które pracują z mniejszymi złożeniami. Bo widzę, że na razie cisza, a zależy mi na jakiejś opinii kogoś, kto już ma "obcykany" ten PDM Workgroup. Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-08-18, 12:39
Pomógł 405 raz(y).
Powiem tak, jeżeli będą duże złożenia czas potrzebny do ich załadowania będzie stosunkowo dłuższy. Zasada jest podobna jak podczas ładowania do pamięci złożenia zapisanego lokalnie - co innego takie ze 100 komponentów a co innego z 10 tys.
Oczywiście wpływ na szybkość pracy ma także komputer, serwer (przechowalnia) oraz szybkość transmisji danych po sieci i wiele innych. Z tego co wiem z różnych firm jest to troche uciążliwe ale pewnie każdy pdm potrzebuje czasu na te operacje. Tak naprawdę przechowalnie możesz postawić na własnym komputerze. Chodzi o rejestrowanie każdego kroku podczas pracy, możliwość powrotu do dowolnej poprawki w dowolnym momencie, bezpieczeństwo danych (przydzielanie uprawnień) itd.
Reasumując, to nie jest to samo co plik przenośny, nie chodzi tylko o zapisywanie zlozen na dysku zbiorczym i prace nad projektem lokalnie, pdm daje o wiele więcej możliwości ale trzeba się liczyć z czasem ewidencjonowania zależnym od stopnia skomplikowania części i wielkości złożenia.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT