SolidWorks >> Złożenia >> Import złożenia
Autor Wypowiedź
.
2015-11-27, 10:50
Pomógł 52 raz(y).
Witam,
Czy jest jakaś możliwość zaimportowania złożenia *.ASM wykonanego w NX (UNIGRAPHICS).
Części udało mi się zaimportować ale złożeń nie, a mam tego dość sporo do zrobienia.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-11-27, 13:42
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli nie ma takiego formatu (a nie ma) no to się wprost nie da.

Ale NX podobnie jak SW oparty jest na jądrze parasolid, zatem w tym formacie należy wyeksportować pliki z NX i nie powinno być problemu z wczytaniem do SW, program odtworzy całą strukturę drzewa złożenia (oczywiście bez operacji), ale części zapisze oddzielnie w folderze.
 
.
2015-11-27, 14:13
Pomógł 52 raz(y).
Dzięki Piotrze, ale ja o tym wiem, lecz niestety klient dostarczył taki coś i ja na to nie mam wpływu :(
 
2015-11-30, 21:55
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Należy w edytorze plików podjerzeć zawartość i poszukać informacji z jakiego systemu to wyeksportowano, być moze ktoś zastosował dwie kropki w nazwie i jeden człon z własciwym rozszerzeniem został pominięty w windows.

W razie kłopotów moge pomóc w translacji.
 
.
2015-12-01, 07:49
Pomógł 52 raz(y).
Oczywiście że podglądnąłem i jest tak :
#UGC:2 ASSEMBLY .....................
czyli NX (UNIGRAPHICS) i tak chciałem otwierać, ale nie ma w Solidzie importu złożeń z NX. Ale o dziwo spróbowałem na głupa i Solid zaimportował złożenie jako Pro/E & Creo.
 
2015-12-01, 10:54
Pomógł 0 raz(y).
Witam

No niestety nie, kiedyś było UGS - drobna literówka :), ciut niżej w listingu jest napisane UGC_HEADER
#Creo TM 2.0 (c) 2015.
 
.
2015-12-01, 12:26
Pomógł 52 raz(y).
Zawsze było UGC, wiem bo kilka lat pracowałem w UNIGRAPHICS i upewniłem się zaglądając do moich projektów. UGS to był skrót nazwy a w nagłówku plików było #UGC: .
Rzeczywiście poniżej jest napisane #CREO (nie mylić z Cleo :) ), ale trzeba o tym wiedzieć a ja dopiero teraz dowiedziałem się o jego istnieniu.

Swoją drogą poczytałem o CREO i wygląda nieźle, czy ma ktoś jakieś doświadczenie z tym programem?
 
2015-12-03, 20:07
Pomógł 0 raz(y).
Co do UGS to wplikach, które mamy w firmie i koledzy pracują NX od wersji 7.5 do 10 nagłówek tego systemu jes zakodowany i wpis UGS jest kilkanaście linijek niżej oraz na końcu pliku.

Więcej tutaj

https://www.transmagic.com/blog/247-solving-the-cad-format-mystery-the-easiest-way-to-id-your-model

Co do Creo (bo pracuję na tym systemie) to jest to nowa nazwa Pro/engineer (jeden z pierwszych systemów CAD z parametryzacją) moim zdaniem po kilku latach stagnacji w rozwoju i brakiem komunikacji z uzytkownikami, nowe wersje starają się dogonić czołówkę NX /Catia.

W skrócie: creo ma najfajniejsze generowanie rysunków, w podstawie zaawansowany moduł do naprawy geoemtrii i importowanie wielu obcych formatów, zaawansowane paterny i mocno rozbudowana parametryzacja.

Wady: mimo rozwoju to brak konsekwencji w menu, wielu funkcji posiada dziwne ograniczenia lub brakuje funkcji, które są w sofcie za mniejsze pieniądze, mimo wielu modułów to w wyniku przespania rozwoju to są nikompletne do wykonania zadania i trzeba posiłkować się obcym softem.
 
.
2015-12-04, 08:23
Pomógł 52 raz(y).
Hmmm ... widać coś się zmieniło. Moja przygoda z UNIGRAPHICS skończyła się na NX3
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT