SolidWorks >> Złożenia >> Połaczenie gwintowe
Autor Wypowiedź
technolog drewna
2010-10-28, 14:39
Pomógł 1 raz(y).
Witam, chciałbym zapytac czy jest mozliwosc stworzenia wiazania, ktore ladnie dopasowaloby gwinty trapezowe do siebie. Proboje ze wszystkim ale jakos mi nie wychodzi, dlatego wole sięgnąc porady specjalistow ;)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-10-28, 15:07
Pomógł 405 raz(y).
Jaka wersja SW?
Ogólnie można to zrealizawać za pomocą wiązań mechanicznych - mechanizm zębatkowy - na pewno to wiązanie występuje już w wersji 2008.
Położenie początkwe trzeba ustalić ręcznie, można wykorzystać wykrywanie kolizji podczas operacji przenieś/obróć.
Jeszcze jedno, w wiązaniu tym jako odniesienie liniowe możesz użyć osi tymczasowych :)
 
No chyba, że możesz załączyć wycinek tego złożenia - łatwiej będzie pokazać na "żywym" przykładzie.
 
technolog drewna
2010-10-28, 15:40
Pomógł 1 raz(y).
Zebatkowego nie probowalem, ale sam zobaczysz czy da sie cos zrobic.
edit: http://depositfiles.com/files/i0k5h92p1
 
Panienka do wszystkiego
2010-10-28, 16:25
Pomógł 66 raz(y).
Witam,
 
a jak bys zrobil na powierzchni gwintu (na odpowiednich plaszczyznach) w czesciach po jednym szkicu to nie widze problemu aby to ze soba powiazac. Np. w miejscu gdzie siedzi ten gwintowany kolek ...
 
 
Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-10-28, 16:44
Pomógł 405 raz(y).
    Turski Michał
    Zebatkowego nie probowalem, ale sam zobaczysz czy da sie cos zrobic.
     http://www15.zippyshare.com/v/79161876/file.html
Kolego - zapisałeś sam plik złożenia (bez częsci)...
Aby ktokolwiek mógł z tym coś zrobić musisz zapisać wszystko - najlepiej użyć opcji plik przenośny, klikając na plik złożenia z poziomu eksploratora prawym klawiszem, i zapisując jako zip.
 
technolog drewna
2010-10-28, 17:00
Pomógł 1 raz(y).
Przepraszam moj bład :)  Teraz juz powinno byc ok
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-10-28, 19:35
Pomógł 405 raz(y).
Wiązanie połączenia śrubowego powinno załatwić sprawę. Zaznaczając krawędź/ścianę cylindryczną nakrętki i lufy podaje się wart. przesuwu. Jeżeli dopasujesz już skok do skoku gwintu, a w między czasię obiekty względem siebie się przsuną (efekt przenikania) to ja w takiej sytuacji postępuje tak, że wygaszam to wiązania śrubowe, dodaje punkt szkicu w jednym komponencie i wiąże ze ścianą drugiego - lub w dowolny inny sposób ustalam pozycję początkową - po czym przywracam wiązanie powodujące zakręcanie nakrętki.
 
technolog drewna
2010-10-28, 20:53
Pomógł 1 raz(y).
Dzieki, nareszcie działa :) Próbowałem wcześniej wiązania śrubowego, ale jeszcze nie mam wprawy w ukrywaniu elementów i pewnie dlatego nie moglem zaznaczyć tych powierzchni. Z tym ustalaniem punktów początkowych spróbuje później.
 
2010-11-12, 11:30
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich!
Pozwolę się dołączyć do dyskusji bo mam identyczny problem ale ja sobie z nim jeszcze nie poradziłem :( Jak widać na załączonym obrazku gwint nakrętki z gwintem śruby przecinają się.
Próbowałem juz kilku rodzajów wiązań i nic mi z tego nie wyszło. Czytałem porady które tutaj napisaliście ale nie za bardzo wiem o co chodzi :(
Tutaj dodaje całe złożenie:
http://www.speedyshare.com/files/25147945/korpus_nakr_tka.zip
Oto złożenie
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT