SolidWorks >> Złożenia >> Ruch elementów względem siebie
Autor Wypowiedź
2016-10-13, 15:42
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
W jaki sposób wykonać prawidło wiązanie walca z dwoma płaszczyznami żółtego elementu tak aby ruch w prawo i lewo powodował podniesienie i opuszczanie się niebieskiej rolki.
Wiązanie krzywki nie działa ze względu na wymóg zamkniętej pętli oraz styczności ścian, żółty element przechodzi z płaszczyzny na płaszczyznę "Na ostro".
Wiązanie ścieżki również nie odzwierciedla prawidłowego ruchu.

Dziękuję za pomoc!



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-10-13, 16:27
Pomógł 405 raz(y).
Ja chyba zrobiłbym tak, że w tym żółtym parcie dodałbym powierzchnię, która jest wyciągnięciem tych dwóch krawędzi. Ale żeby to działało z wiazaniem styczności, musi być gładkie przejście. Dlatego te dwie konwertowane krawędzie zamieniam na splajn (dopasuj splajn) z minimalnym odchyleniem. Chodzi o to, żeby była jedna powierzchnia ale wykończona praktyczanie "na ostro".

Moim zdaniem wiązanie ścieżi też powinno dać radę.
 
2016-10-14, 08:26
Pomógł 0 raz(y).
Zrobiłem wyciągnięcie powierzchni na podstawie szkicu generowanego splajnem, jednak nie mogę użyć tej powierzchni użyć przy wiązaniu styczności. Styczność nie obsługuje powierzchni, czy ja coś źle zrobiłem?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-10-14, 09:46
Pomógł 405 raz(y).
Zarówno stycznie jak i po ścieżce działa bez zarzutów.



W przypadku styczności wyciągam dodatkową powierzchnie o zarysie jak na obrazku (1). Dodaję wiązanie stycznie pomiędzy powierzchnią toczenia i powierzchnią boczną walca. A powierzchnia dlatego, że nie ma masy i można ją łatwo ukryć po dodaniu wiązania.

W drugim przypadku wstawiam szkic tych krawędzi toczenia odsunięty o promień (2).
Natomiast w walcu potrzebuję punkt lub wierzchołek, więc dodaję krótkie wyciągnięcie powierzchni i łączę w wiązaniu ścieżki punkt (3) z liniami. Trzeba użyć menedżera wyboru żeby zaznaczyć ciągłą ścieżkę.
 
2016-10-14, 11:20
Pomógł 0 raz(y).
W pierwszym przyadku, wiązania stycznego, w dalszym ciągu nie mogę wklikać powierzchni do wiązania, powierzchnię tworzę poprzez "Wyciągnięcie powierzchni".

Drugi przypadek natomiast działa znakomicie!

Dzięki za pomoc.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT