SolidWorks >> Złożenia >> Zapis Assembly do innego formatu
Autor Wypowiedź
2016-10-25, 18:54
Pomógł 0 raz(y).
Witam!

1.Szukam rozwiązania problemu z zapisem złożenia do innego formatu np. STEP czy IGS.
Chcę zapisać mój plik w sposób taki, żeby osoba go otwierająca widziała drzewko takie jak mam w SW ( z możliwością rozwijania). Plik ma zostac wysłany do weryfikacji i zapewne będzie otwierany w innym programie niż mój. Próbowałem zapisać złożenie jako STEP lecz tworzy ono z mojego uporządkowanego drzewka wiele elementów, które są niewygodne jak chcemy coś wygasic (elementy są niepogrupowane). Czy robił ktoś coś podobnego?

Pzdr
JME
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-10-25, 21:25
Pomógł 405 raz(y).
Spróbuj z odznaczonymi opcjami:



BTW. zawsze przed zapisem należy dopytać, w jakim programie będzie otwierane. Wówczas można lepiej dobrać format i odpowiednie opcje.
 
2016-10-26, 00:13
Pomógł 0 raz(y).
Prawdopodobnie będzie to program FreeCAD. Niestety nie tworzy się IGS, który po otwarciu dawałby podobne drzewko jak SW. Powstaje Wiele czesci a po odpaleniu najwyzszego zlozenia pozostaje czysta karta.

2. Czy istnieje możliwość "odchudzenia" takich złożeń (nie chodzi mi tu o opcje Defeature) w sposób cyfrowy? Coś podobnego jak przy tworzeniu siatki MES, która to może być zgrubna lub bardziej dokladna.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-10-26, 08:31
Pomógł 405 raz(y).
Spróbuj ponownie z tym Iges. Osobiście to sprawdzałem i uzyskałem drzewo o dokładnie takiej samej strukturze jak przed zapisem. Oczywistym jest, że wszystkie części składowe będą zapisane w jednym folderze, ale hierarchia w drzewie operacji jest zachowana. Nie ma opcji rozbicia plików na foldery podczas translacji.

Jeżeli ten CAD bazuje na parasolidzie to spróbuj zapisać w parasolidzie x_t (w opcjach bez zazanczenia rozbicia złożenia).

Inna możliwość jest taka, że zapisujesz złożenie jako part (multibody). To podglądu też będzie ok, natomiast złożenie w innym CADzie nigdy nie odtworzy idealnie np. wiązań i połączeń z CADa źródłowego.

Nie ma czegoś takiego jak odchudzanie. Jedyna opcja to zastosowanie Uprość - program eliminuje poprzez wygaszenie kilka typów operacji pamięciożernych.

Na marginesie, jakieś darmowe wynalazki jak Freecad (mało znany raczej) nigdy nie będą działać jak porządne programy. Tym się zapewne różnią, że jedne sporo kosztują i mają wiele narzędzi/możliwości a inne są darmowe...
 
.
2016-10-26, 11:17
Pomógł 52 raz(y).
Jeśli złożenia ma być tylko do weryfikacji to jest jeszcze możliwość zapisania jako e-drawing w pliku EXE z włączoną funkcją mierzenia. Nie trzeba wtedy żadnego programu do przeglądania złożenia. Jest tylko jeden problem, nie da się takiego pliku w żaden znany mi sposób przesłać na pocztę w gmailu (żadne zmiany nazwy, rozszerzenia, pakowanie itd).
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT