SolidWorks >> Złożenia >> Wieza stalowa - projekt
Autor Wypowiedź
2010-11-06, 13:08
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich na forum.
Mam do zrobienia projekt wiezy widokowej o konstrukcji stalowej. Czy ktos juz mial z tym doczynienia?. Jak rozwiazac problem zmieny katow pochylenia poszczegolnych pieter?. Oraz jak przeprowadzic udana analize statyczna za pomoca simulation ( problem z siatka)? 
mile widziane propozycje literatury, najlepiej pdf oraz cokolwiek:). pozdrawiam
 
Mechanical Engineer
2010-11-06, 13:54
Pomógł 3 raz(y).
Domyślam się, że ten projekt będziesz tworzył przy użyciu narzędzi "Konstrukcji spawanej" zatem później z analizą (siatką) nie powinno być wiekszego problemu-generator siatki utworzy elementy belkowe, które w wersji 2010 możesz łączyć z siatką powierzchni albo bryły. Projekt zapewne bedzie dość duży gabarytowo wiec dla skrócenia czasu obliczeń warto pomyśleć o uproszczeniach;) Niestety, co do samej konstrukcji nie pomogę ponieważ nie mam doświadczenia w takich projektach.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-11-08, 18:42
Pomógł 405 raz(y).
Wieża widokowa może być wytworem architekta, bo chyba sposób budowy nie jest określony żadną normą. Równie dobrzr wieża może się składać z 2 - 4 słupów kratowych i podestu i wcale nie musi się zawężać - przykładem mogą być konstrukcje billboardów lub tablic reklamowych przed marketami.
Wydaje się, że jedynym słusznym rozwiązaniem będzie użycie szkicu 3D i modułu konstrukcji spawanej. Łatwiej też będzie wykonać analizę dla belek.
Nie wiem czy znajdziesz dokładnie literaturę z "projektowania wież widokowych" - raczej trzeba zaadoptować inne rozwiązanie pod tym kątem. Może coś więcej napiszesz, czy wolnostojąca, jaka wysoka, udźwig itp.
 
Mechanical Engineer
2010-11-08, 21:18
Pomógł 3 raz(y).
Tak sobie pomyślałem, że możesz coś poszperać w literaturze dla budowlańców-oni też się zajmują projektowaniem takich konstrukcji
 
2010-11-16, 22:06
Pomógł 0 raz(y).
dzieki za odp.
Siedze juz kilka dni w literaturze dla budowniczych, oraz w polskich normach. Jezeli ktos sie interesuje konstrukcjami stalowymi to polecam ksiazke pod redakcja Aleksandra Kozłowskiego "Konstrukcje Stalowe".
Moja wieza z zalozenia ma miec okolo 50m. cel typowo turystyczny. Musi sie zwezac aby przenosic dobrze obciazenia. do tego pochylenie katowe tez mu sie zmieniac wraz z wysokoscia ( zadanie od promotora). przyklady? google.com->stell tower.
wiem juz, ze szerokosc podstawy powinna wynosic okolo 1/8 wysokosci wiezy. polaczenia spawane raczej odpadaja. to byloby za latwe. dolaczam plik ze zdjeciem podobnej wiezy
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT