SolidWorks >> Złożenia >> Złożenie jako część!
Autor Wypowiedź
2017-07-24, 12:32
Pomógł 0 raz(y).
Witam!
Czy jest możliwość nadania złożeniu właściowści która pozwoli widzieć je zawsze jako jeden komponent??
Chodzi o to że np w złożeniu mam sprężynę gazową która składa się z dwóch części które są ruchome ale w liście części chcę żeby zawsze było to widziane jako jedna część zakupowa sprężyna gazowa a nie jako kilka części.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-07-24, 12:41
Pomógł 405 raz(y).
Można zapisać złożenie jako część, można uprościć narzędziem defeature, można zgrupować itp.

A co do BOM'a, można wykluczyć komponenty ze spisu, jednak uważam że zapis złożenia do części jest optymalny w takiej sytuacji.
 
2017-07-24, 12:43
Pomógł 0 raz(y).
A czy komponent wtedy nadal będzie elastyczny jak można to zrobić ze złożeniem??
 
.
2017-07-24, 13:16
Pomógł 52 raz(y).
Jeśli ma być elastyczny to tylko złożenie z wykluczeniem części składowych z BOM.
Można ewentualnie zrobić część i zapisać kilka konfiguracji w różnych położeniach sprężyny, ale nie będzie to dynamiczne.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-07-24, 13:36
Pomógł 405 raz(y).
Nie wiem jaka jest struktura złożenia, ale można ze sprężyny (jeżeli nie jest) utworzyć złożenie a pozostałe komponenty umieścić w najwyższym poziomie. Wówczas w tabeli wybierz najwyższy poziom a nie tylko części. To złożenie (podzłożenie) musi być elastyczne.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT