SolidWorks >> Złożenia >> Ciężar całego złożenia.
Autor Wypowiedź
SW,CATIA
2010-11-29, 09:17
Pomógł 3 raz(y).
Wita, chciałem spytać jak zważyć całe złożenie? Jak wywołamy właściwości masy dla całego złożenia to nie możemy w opcjach właściwości masy ustawić własnej gęstości. Próbowałem przypisać materiał do każdej z części złożenia ale i to nie pomogło. Proszę o pomoc.
P.S. Tak na marginesie po ustawieniu jakiegoś materiału do części zmienia ona kolor na kolor tego materiału a czy można jakąś hierarchię ustawić aby najpierw kolor nadany przeze mnie był na wierzchu a potem kolor materiału.?  
gtokarczyk
 
Mechanical Engineer
2010-11-29, 11:23
Pomógł 3 raz(y).
Jeśli przypiszesz materiał każdej części i przejdziesz do złożenia i klikniesz właściwości masy to kliknij jeszcze oblicz ponownie

co do kolorów to najpierw nadaj materiał a pozniej zmieniaj kolorki-powinno działać
 
SW,CATIA
2010-11-29, 12:40
Pomógł 3 raz(y).
OK. faktycznie dzięki. Nie tknęło mnie na klik "oblicz ponownie":)
A co do tych kolorów to jakaś hierarchia?
pozdrawiam gtokarczyk
 
Mechanical Engineer
2010-11-29, 13:20
Pomógł 3 raz(y).
Hierarchia jest taka, że on zawsze przypisuje sobie ostatnio użyty wygląd, wiec np. jeśli zastosujesz 10 róznych wyglądów powiedzmy do części to użyje tego, który był przypisany jako ostatni.
Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-11-29, 13:58
Pomógł 405 raz(y).
Wyglądy można dodawać na różnym poziomie odniesień. I rzeczywiście, jeżeli dodamy wygląd dla obiektu bryłowego to zawsze będzie wyżej niż część i zmieniając materiał fizyczyny będzie on "przykryty". Jednak jeżeli wygląd zostanie przypisany na poziomie części i zdefiniujemy materiał fizyczny to będzie on zmieniał bieżący wygląd, chyba że w opcjach (podczas przypisywania materiału) odznaczymy ptaszek na karcie wygląd - wówczas tekstura materiału fizycznego nie będzie uwzględniana nawet podczas zmian. Hierarchie widać dokładnie jak się kliknie na:

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT