SolidWorks >> Złożenia >> Wstawianie nowego złożenia do złożenia
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Pracuje na złożeniu i chcę wstawić nowe złożenie. Mogę to zrobić w taki sam sposób jak część, ale zauważyłem że po rozwinięciu paska istnieje również ikonka < wstaw złożenie>. Po kliknięcu ikonki w drzewie Feature manager została wstawiona dodatkowa pozycja złożenie i na tym koniec. Jak powinienem w takiej sytuacji postąpić? bo do tej pory złożenia wstawiałem w taki sam sposób jak pojedyncze częsć.
Jaka jest różnica między tymi dwoma rozwiązaniami?
Pozdr.
 
Panienka do wszystkiego
2010-12-06, 21:55
Pomógł 66 raz(y).
WItam,
 
to po to, abys mogl w tym nadrzednym (glownym) zlozeniu dodac nowe podzlozenie do ktorego poprzez drag&drop wrzucisz/wciagniesz wybrane przez Ciebie elementy ze zlozenie glownego. To tak, jak bys mial w zlozeniu srube, podkladke i nakretke - robisz podzlozenie (sruba kpl.) i wpychasz tam te elementy. Jest jednak male ale albo uwaga - czasami rujnuje wiazania - trzeba wtedy ponaprawiac.
 
Pozdr. tomek 
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-12-06, 22:01
Pomógł 405 raz(y).
A ja bym to podsumował tak, jeżeli jest gotowe złożenie to umieszczam je w większym (nadrzędnym) i dodaje odpowiednie wiązania. Jeżeli nowe podzłożenie nie istnieje to mogę wstawiać do głównego nowe wirtualne komponenty i później z nich utworzyć podzłożenie (poprzez: formułuj nowy podzespół tutaj) lub od razu można wstawić zupełnie puste złożenie i w edycji tego złożenia wstawiać do niego nowe lub istniejące komponenty. Ta opcja myślę, że jest dla bardziej zaawansowanych ze względu na odniesienia i ich powiązanie.
 
k
2010-12-07, 06:33
Pomógł 0 raz(y).
Witam. Wiem, że każdy ma swoje upodobania w tworzeniu złożeń, więc wypowiem o sobie. Kreśliłem schody z poręczami na wysokość 18.5 m i najpierw kreśliłem podstawy tzn czesci, które były mi potrzebne i robiłem z nich podzłożenia, a następnie z tych podzłożeń zrobiłem główne złożenie i nie bylo problemów z wiązaniami. Oczywiście, nie które podesty między stopniami różniły sie od siebie tak samo jak o poręcze (barierki), bo to wyjście na jakiś zbiornik itd. więc zapisywałem tą część jako ( podawałem inną nazwę) i zaznaczałem, aby zapisało jako kopię. Całość dość sprawnie się składało. Pozdrawiam.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Postępuję dokładnie tak jak qiqo, czli tak jak pisze Paweł w pierwszym zdaniu. Paweł również napisał cyt.
"lub od razu można wstawić zupełnie puste złożenie i w edycji tego
złożenia wstawiać do niego nowe lub istniejące komponenty. " To nie lepiej, lub nie na to samo wyjdzie co wcześniejsze utworzenie złożenia i potem wstawienie go jako podzłożenia  do złożenia głównego? wydawało mi się że funkcja  niesie za sobą jakieś udogodnieniaże że ma w sobie "cos specjalnego" coś czego nie uzyskam stosując inną metodę.
pozdr.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT