SolidWorks >> Złożenia >> Dodawanie elementów z biblioteki
Autor Wypowiedź
2018-01-26, 08:51
Pomógł 0 raz(y).
Witam, mam problem z dodawaniem części z biblioteki do złożenia.

Zrobiłem sobie własną bibliotekę łączników, podkładki, nakrętki, itp.
Dodałem ścieżkę lokalizacji do biblioteki. W momencie kiedy chcę dodać jakąś część wyskakuje mi komunikat:

Nie powiodło się przeciągnij i upuść.

Jak sobie z tym poradzić?
 
2018-01-31, 06:20
Pomógł 5 raz(y).
Prawdopodobnie Twój problem polega na tym, że stary toolbox "gryzie" się z tym Twoim. Czy usunąłeś starą lokalizację toolboxa i zastąpiłeś nową? Czy raczej dodałeś nową bibliotekę oprócz tej istniejącej? Jeśli to drugie i w bibliotekach masz dwa foldery toolbox jak poniżej:


To możesz sprawdzić jedną rzecz. Wyłącz toolbox'a z dodatków i spróbuj jeszcze raz przeciągnąć część z nowego toolboxa


Jeśli to pomaga. To masz dwie opcje:
1. Usunąć ścieżkę starego toolboxa z lokalizacji plików i zostawić tylko tą Twoją lub:
2. Usunąć parametr toolboxa z plików Twojej nowej bazy. Aby to zrobić musisz przejść do folderu jak poniżej i uruchomić program "sldsetdocprop", a następnie wczytać katalog nowego toolbox'a i zmienić ich stan właściwości na "Nie"
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-01-31, 09:15
Pomógł 405 raz(y).
Najpierw zapytam, co to znaczy swój Toolbox? Chodzi o zwykłe części z konfiguracjami czy dodanie nowych elementów do Toolbox browser (czyli modyfikację bazy danych)?

Jeżeli są to zwykłe części z odniesieniami wiązań (automatyczne relacje) to mogą być gdziekolwiek zlokalizowane.

Kolega Andrzej trochę za daleko poszedł w analizie problemu, ponieważ sam atrybut (flaga śrubki) nie ma nic ani do ścieżki, ani do prawdziwego Toolboxa - można to robić niezależnie i nic nie trzeba wyłączać w dodatkach.
 
2018-01-31, 14:22
Pomógł 0 raz(y).
Chodzi o zwykłe części z konfiguracjami. Zrobiłem własną bibliotekę i dodałem lokalizację.
O dziwo udało mi się dodać te części z mojej biblioteki po wcześniejszym zamknięciu innego złożenia
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT