SolidWorks >> Złożenia >> 2 uzytkownikow na jednym zlozeniu w tym samym czasie
Autor Wypowiedź
Projektant CAD
2011-01-03, 13:11
Pomógł 0 raz(y).
Witajcie koledzy,
 
Szukam rozwiazanie aby 2 uzytkownikow moglo pracowac na tym samym zlozeniu w tym samym czasie( siezimy biurko w biurko i nasze kompy poloczone sa w siec firmy) chodzi mi o to ze np zlozenie ma 2 elementy i ja pracuje na jednym z kolega na drugim elemencie tago samego zlozenia. i gdy ja zmienie cos w ksztalcie jednego elementu to on to zobaczy w swoim zlozeniu tzn w jedym wspolnym i na odwrot.
Jak probowalem abysmy otworzyli to samo zlozenie u mnie bylo zapytanie czy chce otworzyc kopie tego zlozenia?
czy to wystrczy aby dzialalo czy musimy cos zmenic w ustawieniach?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-03, 14:30
Pomógł 405 raz(y).
Nie ma takiej możliwości. Oczywiście można otwierać poszczególne komponenty złożenia, ale ten pierwszy ma z pełnymi prawami, pozostali tylko do odczytu.
Można ewntualnie wybrać opcję ponownego załadowania, jeżeli osoba pracująca na plikach z prawem zapisu zakończy pracę, z menu start poprzez załaduj ponownie.
Jest też takie ustawienie w opcjach włącz środowisko wielu użytkowników, pomocne w takim trybie pracy, ale chyba należałoby się przyjżeć bliżej programom typu PDM, chociażby temu z pakietu Professional.
Tam zawsze jest jeden właściciel, jeżeli inny konstruktor chce coś zmieniać musi mu główny właściciel zwolnić własność - to wszystko zapobiega nieporządanym efektom w tylu (kto pierwszy zapisał zmiany i czyje są ważniejsze...)
 
 
Panienka do wszystkiego
2011-01-03, 22:32
Pomógł 66 raz(y).
Czesc Panie Lukas,
jak bedzie Pan experymentowal z PDM, to daj Pan znac, co z tego wyszlo. Jestem bardzo ciekaw wynikow.
Pozdr. tomek
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT