SolidWorks >> Złożenia >> operacje w złożeniu
Autor Wypowiedź
2011-01-05, 18:49
Pomógł 0 raz(y).
Witam, nie czytałem reszty tematów bo już nie mam ochoty, męcze się od godziny nad jedną rzeczą.
Projektuje głowicę, w złożeniu chcę zaznaczyć punkt, w którym będe wiercił otwór pod śróbkę płytki.
Chodzi o to aby spozycjonować otwór względem płytki, to wydaje się logiczne aby nie męczyć się z wymiarowaniem przy modelowaniu samej głowiczki.
Daj wskazówkę.

Uploaded with ImageShack.us
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-05, 19:22
Pomógł 405 raz(y).
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem... ale żeby zaznaczyć pozycję należy edytować szarą część i po wstawieniu szkicu na ścisnie płaskiej możesz rzutować krawędź otworu z noża (konwertuj elementy).
A na przyszłość można taki otwór wykonać w złożeniu z zaznaczoną opcją przeniesienia operacji do części.
 
2011-01-21, 09:20
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Mam kolejny problem
Chcę nadać więzy pomiędzy płytką a głowicą. Dwie płaszczyzny połaączyłem. Jet problem z trzecią.
Scianki płytki w kazdymz czterech pochyleń mają 7 stopni. Wierzchołek ma 85 stopni.
W głowicy dolną ściankę pochyliłem na 7 st., ściankę boczną na 5.
Teoretycznie kąty są identyczne no ale program wykrywa błąd 0.045 stopnia.
 
Panienka do wszystkiego
2011-01-21, 10:11
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,
zamiast jednej sciany wez krawedz albo lepiej punkt. Potrm sprawdz interferencje i jak beda, to popracuj nad korekta.
Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-21, 10:12
Pomógł 405 raz(y).
Użyj po prostu wiązania współnie dla dwóch wierzchołków, albo odległości (jeżeli mimo wszystko ściany się nie pokrywają). Odległość może być zdefiniowana pomiędzy płaszczyznami, ścianą płaską i wierzchołkiem czy np. liniami szkicu i wierzchołkiem.
 
A, jeszcze jedno, zawsze możesz użyc opcji przenieść/obróć > wykrywanie kolizji > zatrzymaj przy kolozji i wówczas zablokować część (f).
 
2011-01-21, 10:17
Pomógł 2 raz(y).
A mi się mimo wszystko nie chce wierzyć , że model jest tak do końca OK.
 
 
2011-01-21, 11:25
Pomógł 0 raz(y).
pojawia się błąd o przedefiniowaniu.
Może to błąd geometrii bo  kat zamiast 85 mierzy pomiędzy krawędziami (rys.) kat 84.96 - czyli brakujące 0.04... stopmnia.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-21, 11:32
Pomógł 405 raz(y).
No wierzymy, że nie ma kąta prostego... ale odchylenie rzędu 0,01 czy 0,0001, które jest pomijalne z punktu widzenia wykonania dla programu jest istotne.
Zastosuj inne wiązanie lub popraw model, nie może być odchylenia nawet na 5-tym miejscu po przecinku.
 
2011-01-21, 12:03
Pomógł 0 raz(y).
wykonuje pochylenie o 5 stopni. Na rysunku jest wybrana płaszczyzna neutralna i pł. do pochylenia.
Po operacji kąt jest równy 84.96
 
k
2011-01-27, 21:07
Pomógł 0 raz(y).
A nie lepiej wyciąć szkicem płytki w tej głowicy i wtedy kąty bedą takie same ? A otwór z płytki po jej zamontowaniu i klikając w złożeniu na głowice utwórz szkic na tej płaszczyźnie i przekonweruj otwór z płytki. zapisując wysięcie zaznacz w oknie po lewej stronie (rozejście operacji do części) po to, że jak ją (głowicę) otworzysz to będziesz miał ten otwór. Bez tego zaznaczenia na złożeniu otwór będzie lecz jeśli otworzysz część to otworu nie będzie.
Pozdrawiam.
 
Panienka do wszystkiego
2011-01-28, 20:31
Pomógł 66 raz(y).
   
Witam,
 
A otwór z płytki po jej zamontowaniu i klikając w złożeniu na głowice utwórz szkic na tej płaszczyźnie i przekonweruj otwór z płytki. zapisując wysięcie zaznacz w oknie po lewej stronie (rozejście operacji do części) po to, że jak ją (głowicę) otworzysz to będziesz miał ten otwór.
 


 
nie tak szybko - otwor gwintowany w korpusie narzedzia jest nieco przesuniety w kierunku rogu... Mozna zrobic szkic z punktem odniesienia.

Pozdr. tomek
 
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT