SolidWorks >> Złożenia >> Połączenie śrubowe
Autor Wypowiedź
Ciągle uczący się młody człowiek
2011-01-06, 23:33
Pomógł 2 raz(y).
Witam od niedawna przesiadłem się z SW 2007 do SW 2008
Chciałem zrobić sobie wiązanie śrubowe ale niestety nie wychodz mi tak jak ja bym tego oczekiwał a na forum kiedyś był link z pokazanym taki wiązaniem filmik był z youtube i pokazana tam była chyba tokarka jesli by ktoś wiedział gdzie mogę znaleźć ten film to proszę o link
Drugim moim problemem jest jak ustawić aby dwie części niemogły się przenikać bo mam jakby szufladę i w pewnym momencie kiedy poruszam jedną częścią wychodzę poza stół :)
Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-07, 07:15
Pomógł 405 raz(y).
Filmiku nie kojarzę, ale wiązanie śrubowe bardzo ładnie opisane jest w pomocy. Należy zaznaczyć dwa odniesienia, liniowe i cylindryczne i wybrać skok - to tyle.

A co do przenikania, wiązania nie wykrywają przenikń. Oznacza to, że kolizję można sprawdzić podczas przenieść/obróc komponent, a przenikanie z menu narzędzia > wykrywanie przenikania. Podejrzewam, że możesz to rozwiązać definiując wiązanie limitu odległości (grupa zaawansowane).
Jak coś jest nie jasne to pytaj dalej.
 
Ciągle uczący się młody człowiek
2011-01-07, 14:38
Pomógł 2 raz(y).
Dziękuję za radę
Opanowałem to wiązanie dlatego niedawło efektu ponieważ nakrętka na śrubie niebyła zablokowana  
Mam jeszcze dwa pytania
Jeśli mam dwie tuleje jedna w drugiej to jakiego wiąznia użyć aby się wwnętrzna tuleja nieporuszała w zewnętrznej bo jeśli zastosouję wiązanie koncentryczne to nadel może się obracać wewnętrzna tuleja a jeśli użyję wspólne to również zostaje ruchoma, niemogę wymyślić jak je zblokować ze sobą ponieważ obydwie są walcami i niemają ścietych powieszchni 
Moje drugie pytnie to jakiego wiązania użyć aby najwygodniej ograniczyć dłigość ruchu posówistego np nakrętki po śrubie
 
Panienka do wszystkiego
2011-01-07, 15:25
Pomógł 66 raz(y).
Witam,
Jeśli mam dwie tuleje jedna w drugiej ....
a o plaszczyznach glownyc (w tulejach) nie pomyslales???
Moje drugie pytnie to jakiego wiązania użyć aby najwygodniej ograniczyć dłigość ruchu posówistego np nakrętki po śrubie
Odstep limitowany - we wiazaniach rozszerzonych czy jak im tam..
 
Pozdr. tomek
 
 
Ciągle uczący się młody człowiek
2011-01-07, 16:30
Pomógł 2 raz(y).
Dzienki ale tuleje nie są równej długości :)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-08, 09:13
Pomógł 405 raz(y).
Żeby zablokować tuleje względem siebie potrzebne są dwa lub trzy wiązania: współnie dla krawędzi i np. zablokowanie obrotu poprzez wiązanie współnie lub równolegle dla płaszczyzn.  albo wiązanie koncentycznie i 2x wspólnie by zablokować obrót i przesuw osiowy. Długość tulei nie ma znaczenia...
Alternatywnie można zastosować wiązanie zablokuj
 
Co do pytania drugiego - już pisałem ja i Tomek - wiązanie limitu odległości na karcie zaawansowane
 
Ciągle uczący się młody człowiek
2011-01-10, 15:51
Pomógł 2 raz(y).
Dziękuję za odpowiedzi
P.S Przydały by się powiadomienia o odpowiedzi na e-mail
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-10, 16:21
Pomógł 405 raz(y).
Pswug'a należy odwiedzać regularnie, bo tylko tu znajdziecie najnowsze informacje nt SolidWorks oraz dedykowane forum!
A tak poważnie - dopisane do listy zadań na 2011r. :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT