SolidWorks >> Złożenia >> Problem wiązania
Autor Wypowiedź
SW,CATIA
2011-01-31, 19:39
Pomógł 3 raz(y).
WItam, 
Natrafiłem dzisiaj na bardzo poważny problem dokończenia składania złożenia z kilkunastu części. Jest to złożenie formy o bardzo nietypowym rozwiązaniu suwaków skośnych. Ale problem pojawia się przy definiowaniu wiązań. Mianowicie mam poskładane prawie wszystko i płyta wypychaczy jest możliwość ruchu aby zobaczyć ruch suwaków i tu pojawia się problem dodając następne wiązanie do tej płyty nie mające wpływu na ruch czyli nie utwierdzające płyty z innym elementem, program świruje, po pierwsze po dodaniu wiązania nie mogę już ruszyć płytą a po drubie po przebudowaniu wyrzuca wykrzykniki przy innych wiązaniach wogóle nie istotnych dla tego elementu. Zauważyłem że jak usunę tę część którą chciałem związać do płyty wszystko wraca do normy i tak w koło. Miał ktoś podobny problem kiedyś? Czy może sprzęt nie puszcza więcej? Pracuje na SW2009 SP2.1. Karta Geforce 8600GTS, procek ok, 2GB ramu. W czym może być problem?
Pozdrawiam gtokarczyk
 
Panienka do wszystkiego
2011-01-31, 19:58
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,
 
a sprawdz no, czy nie sa to czesci robione w kontexcie - one tez maja wiazania tyle, te nie bezposrednie (widoczne w zlozeniu na dole).
 
Pozdr. tomek
 
SW,CATIA
2011-01-31, 20:03
Pomógł 3 raz(y).
WItam,
NIektóre części są wykonane jako w kontekście ale przerwane są odniesienia i wszystko poskładane "na piechotę".
pozdrawiam gtokarczyk
A tak swoją drogą to proszę napiszcie na jakim sprzęcie pracujecie przy złożeniach rzędu do 250 elementów?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-31, 20:09
Pomógł 405 raz(y).
Z całą pewnością nie jest to kwestia sprzętu...
Mi się tak wielokrotnie zdarzyło ale niestety nie znam przyczyny... i dopóki nie wyślesz całości na support SW to przwdopodobnie ciężko będzie to stwierdzić. No chyba, że przyczyna jest oczywista, czyli jakieś powiązania kontekstowe lub wiązania, które jednak się wykluczają.
Ja to rozwiązuje tak, że najpierw robie kopie całego złożenia. Jeżeli nie pomoże nadpisanie to usuwam "wadliwą" część i wstawiam ponownie. Jeżeli problem występuje to mimo wszystko zatwierdzam wiązanie pododujące problem i wygaszam części szukając, która jest problemowa...
 
SW,CATIA
2011-01-31, 20:15
Pomógł 3 raz(y).
WItam,
Tak mi się zdawoło że raczej to nie kwestia sprzętu:( Tylko Solid nie domaga:( Tylko mam duży problem bo nie mogę dokończyć formy do dodając głupią podkładkę program świruje. Jeszcze spróbuje nad tym pokombinować. Zauważyłem też że czasem wszystko jest ok. Zapisuje zamykam i jak jeszcze raz otworzę to złożenie to już kicha bo wywala błędne wiązania. Hmm.. trza poszukać innego softu:)
dzięki za rady pozdrawiam gtokarczyk
 
Panienka do wszystkiego
2011-01-31, 20:18
Pomógł 66 raz(y).
Witam,
 
    Tokarczyk Grzegorz
    WItam,
    NIektóre części są wykonane jako w kontekście ale przerwane są odniesienia i wszystko
    poskładane "na piechotę".
nie chce Ci zaprzeczac, ale ja tez juz wiele razy "myslalem", ze wszystkie wiazania kontextowe juz wymazalem...
Bym jednak sprawdzil.. Bardo trudne do wykrycia sa wiazania w szkicach - te robi sie bez zastanawiania a program dodaje wlasne.
 
Pozdr. tomek
 
 
SW,CATIA
2011-01-31, 20:22
Pomógł 3 raz(y).
"...nie chce Ci zaprzeczac, ale ja tez juz wiele razy "myslalem", ze wszystkie wiazania kontextowe juz wymazalem...
Bym jednak sprawdzil.. Bardo trudne do wykrycia sa wiazania w szkicach - te robi sie bez zastanawiania a program dodaje wlasne."...
Trafna uwaga sprawdzę jeszcze raz jutro wszystko czy jest ok.
Pozdrawiam gtokarczyk
 
SW,CATIA
2011-02-01, 07:49
Pomógł 3 raz(y).
Witam, 
i kupa:( nie działa jedną listwę ułożę i jest ok a jak chcę drugą włożyć to przy tej pierwszej sobie przypomina że się nie dało i wywala błąd wiązania:( ehh będę jeszcze kombinował.
P.S. Faktycznie nie wszystkie odniesienia były przerwane ale i to nie pomogfło:( 
pozdrawiam gtokarczyk
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-02-01, 08:28
Pomógł 405 raz(y).
No to zatwierdź wiązanie i skorzystaj z narzędzia napawy wiązań - zobaczysz przynajmniej co powoduje błąd. Czasem jest tak, że człowiek nie widzi pewnej drobnostki...
 
Ogólnie rozumiem Cie bo sam się z takim zachowaniem spotykam, niestety najczęściej nie tracę czasu na dochodzenia tylko oszukuję program by dalej pracować. Czasem pomaga przebudowa CTRL+Q.
Czy w opcjach ustawione masz automatyczne ładowanie dokumentów odniesienia?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT