SolidWorks >> Złożenia >> Zapis złożenia z innymi nazwami
Autor Wypowiedź
Wykonam każde makro w SolidWorks
2011-02-03, 16:21
Pomógł 12 raz(y).
Powidźcie mi czy możliwe jest zapisanie złożenia z innymi nazwami plików? Tzn. proponuje dla każdego komponentu (część, złożenie) całkowicie inną, nową nazwę - klikam i mam na dysku zmienione nazwy plików jak sobie ustaliłem.
z góry dzięki za pomoc
 
Panienka do wszystkiego
2011-02-03, 18:59
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,
 
jest to mozliwe - funkcja Pack  & Go - tam mozna dodac prefix lub suffix do nazwy.
 
Pozdr. tomek
 
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2011-02-03, 20:26
Pomógł 12 raz(y).
Tak,
Chodzi mi o zmianę całej nazwy w jakiś fajny, szybki sposób, różnej dla każdego komponentu.
Satysfakcjonuje mnie odpowidź: tak jest to możliwe, lub nie
dzięki
 
SW,CATIA
2011-02-03, 21:05
Pomógł 3 raz(y).
WItam,
Ja robię to naprzykład tak: Otwieram to złożenie którego części chcę zmienić nazwę i otwieram każdą część po kolei i klikam zapisz jako... Wtedy pokaże się monit że to zmieni nazwę tego pliku w złożeniu godzę się nadaję nową nazwę zapisuję. Robię tak ze wszystkimi komponentami a potem robię naprzykład plik przenośny i wszystko wrzucam do nowego katalogu a te części ze staregu out.:)
Lub drugi sposób moim zdaniem gorszy to nie otwirać solida zmienić nazwy plików na dysku a potem po otwarciu pliku złożenia solid zapyta że nie może znaleść pliku o takiej i takiej nazwie i czy go wskażesz sam, wybrać tak i wskazać ten plik z nową nazwą. i git.
Pozdrawiam gtokarczyk
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-02-03, 21:18
Pomógł 405 raz(y).
Kiedyś był SW Explorer, ale od kiedy jest opcja pliku przenośnego nie ma lepszego sposobu na zmianę nazw.
Oczywiście można podczas zapisu wybrać odniesienia i tam zmienić nazwy lub podmienić części.
Plik przenośny (pack & go) umożliwia zmianę nazwy, dopisanie frazy na początku lub końcu lub zamianę części tekstu na inną. Można zmienić ścieżki, nazwy lokalnie i globalnie. 
Jeżeli chcesz zmienić nazwę z poziomu części, to również wybiera się plik przenośny > zmień nazwę.
@Grzesiek - zmiana nazwy z poziomu Win jest pomyłką, tak się nie robi...
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2011-02-03, 21:29
Pomógł 12 raz(y).
Super dzięki
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT