SolidWorks >> Złożenia >> Widoczność szkicu na złożeniu -relacje
Autor Wypowiedź
2021-05-04, 22:02
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Mam złożenie na nim chciałbym zrobić relacje miedzy otworami ale nie mogę.
Nie mam punktu środkowego w otworach Dopiero jak zaedytuje szkic to się pojawia. Nie jest to ustawienie globalne bo gdy zaedytuje inne złożenie to punkty ze szkicu sę widoczne. Widoczność szkicu też jest włączona.
Help...
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2021-05-05, 10:16
Pomógł 405 raz(y).
Dołącz jakiś obrazek.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2021-05-06, 11:35
Pomógł 405 raz(y).
Średnio na tym coś widać...

Może dlatego nie da się zaznaczyć, że jest to tryb dużego złożenia i jest włączone automatycznie Ukryj wszystkie typy (wciśnięte oko). Więc nadrzędnie ukryte są wszystkie szkice, płaszczyzny, osie itp.
 
2021-05-06, 15:20
Pomógł 0 raz(y).
Faktycznie :) oczko
Już wszystko widoczne
dzieki
 
.
2023-02-07, 13:45
Pomógł 52 raz(y).
Pozwolę sobie włączyć się żeby nie otwierać nowego tematu.
Pracuję w SW 2022 i mam problem z wyświetlaniem np. szkiców w złożeniu. Szkic jest włączony jako widoczny ale pomimo różnych czynności nie widać go w złożeniu. Widać go jedynie wtedy gdy kliknę na niego w drzewku, a po kliknięciu gdzieś indziej podświetlenie znika. W menu 'Widok' wszystkie opcje są nieaktywne, niezależnie od stanu przycisku 'Ukryj wszystkie typy'. Nie mam włączonego trybu dużego złożenia.

PS.
Ciekawostką jest fakt, że w złożeniu nadrzędnym nad tym szkice są widoczne ???



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2023-02-07, 17:05
Pomógł 405 raz(y).
Ukrycie wszystkich elementów świadczy o tym, że jest to tryb dużego złożenia (zgaduję bo nie widzę). Więc albo trzeba wyłączyć ten tryb, ale odkliknąć oko i uwidocznić szkic.
 
.
2023-02-07, 17:46
Pomógł 52 raz(y).
Napisałem, że tryb dużego złożenia jest wyłączony.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2023-02-07, 20:43
Pomógł 405 raz(y).
   Napisałem, że tryb dużego złożenia jest wyłączony

No dobrze, ale co wnosi załączony screen? O tym, czy tryb dużego złożenia jest włączony świadczy informacja w pasku stanu.

Więc skoro niby jest wyłączony to innej opcji nie ma, że włączyłeś ręcznie oko (ukryj wszystkie typy).
Dla jasności, klikając oko (bez rozwijania) ukrywasz wszystko z automatu, wówczas wygląda to tak jak na wcześniejszym obrazku. Jeżeli oko się odkliknie, po rozwinięciu można włączać/wyłączać poszczególne opcje... :)
 
2023-02-08, 08:25
Pomógł 18 raz(y).
Włącz sobie widoczność tymczasowych osi do takich wiązań.
Nie każda cylindryczna ściana ma narysowaną oś, a ta opcja pokazuje oś takiej ściany.
 
.
2023-02-08, 13:28
Pomógł 52 raz(y).
Dzięki za pomoc.

"No dobrze, ale co wnosi załączony screen? O tym, czy tryb dużego złożenia jest włączony świadczy informacja w pasku stanu."

To ustawienia w narzędziach nie wystarczają?

"Więc skoro niby jest wyłączony to innej opcji nie ma, że włączyłeś ręcznie oko (ukryj wszystkie typy).
Dla jasności, klikając oko (bez rozwijania) ukrywasz wszystko z automatu, wówczas wygląda to tak jak na wcześniejszym obrazku. Jeżeli oko się odkliknie, po rozwinięciu można włączać/wyłączać poszczególne opcje... :)"

Poprzednio pracowałem w SW 2015 i tam takich "kwiatków" nie było. Wiele rzeczy w nowej wersji jest inaczej zrobione a to powoduje u mnie irytację :(


 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2023-02-09, 10:04
Pomógł 405 raz(y).
No tak, 7 lat przeskoku z wersji na wersję to jednak sporo zmian (nie zawsze na lepsze...)

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT