SolidWorks >> Złożenia >> Zapisywanie elementów złożenia STP do osobnych plików
Autor Wypowiedź
2021-09-17, 14:41
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

mam złożenie STP w formie jak na zdjęciu "1". W jaki sposób mógłbym wyciągnąć zaznaczoną bryłę "Import 1" do osobnego pliku? Najlepiej, żeby w żaden sposób nie była dalej powiązana ze złożeniem z którego pochodzi.

Pozdrawiam!

https://www.pswug.info/image/forum/forum_760_1_3387_10559.png
https://www.pswug.info/image/forum/forum_760_1_3387_10560.png
 
2021-09-17, 16:56
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
Otwórz ten plik i zapisz pod inną nazwą lub
plik przenośny i zapisać w innym miejscu.
Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2021-09-19, 09:11
Pomógł 405 raz(y).
Przede wszystkim step został wczytany z opcją 3Dinterconnect. Dlatego pliki są podlinkowane do źródła.

Proponuję otworzyć bez zaznaczenia opcji 3Dinterconnect, wówczas każdy plik (części) jest zapisany na dysku w miejscu, gdzie znajdował się step.

Jeżeli chodzi o metodę Kazimierza, to trzeba się upewnić, czy na pewno powiązanie zostało zerwane, jak w takim przypadku zapisuje plik do parasolida.
 
2021-09-20, 17:36
Pomógł 0 raz(y).
Ok, rozumiem co robi opcja 3Dinterconnect, ale szczerze powiedziawszy zatrzymuje się już na wcześniejszym etapie. Chciałbym ze złożenia typu jak wysłałem foto, wyciągnąć tylko jeden obiekt bryłowy i zapisać go do osobnego pliku.

Dla przykładu wcześniej korzystałem trochę z VISI. Wystarczyło kliknąć na obiekt (niech to będzie dla przykładu jedna mała śrubka z całego złożenia samochodu), wybrać "Zapisz część jako..." i miałem w zupełnie osobnym pliku tylko wybraną śrubkę.

Mam wrażenie, że to musi być banalne, ale spędziłem wiele godzin próbując, przeszukując youtube, poradniki... i nie rozwikłałem zagadki.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2021-09-20, 18:14
Pomógł 405 raz(y).
Otwórz część o nazwie platens w nowym oknie, rozwiń folder obiekty bryłowe i odszukaj interesujący Cię obiekt. Klikasz prawym > Wstaw do nowej części i zapisz (najlepiej w parasolidzie). Jeżeli chcesz mieć powiązanie do źródła, zapisujesz jako plik part SW (w części będzie nazwa Zapas/Stock i będzie uzależniona o części źródłowej).
 
2021-09-20, 19:08
Pomógł 0 raz(y).
Super! Dziękuje bardzo!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT