SolidWorks >> Złożenia >> lustro złożenia
Autor Wypowiedź
2011-03-15, 15:52
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Mam zrobione złożenie formy wtryskowej wraz z cała dokumentacją. Muszę zrobić drugą formę w lustrzanym odbiciu.  Jak to zrobić najszybciej? zebym nie musiał robić nowej dokumentacji?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-03-15, 16:29
Pomógł 405 raz(y).
Uuu, tak to się nie uda... Bo nawet jeżeli będą części jako odbicia to wszystkie widoki w rysunku zostaną zamienione, a wystarczy, że przód jest tyłem by wymiary stały się nieaktualne. Reasumując, całe złożenia można stosunkowo łatwo zlustrować, ale dokumentacja sama się nie poprawi, oczywiście jest szansa, że wiele informacji będzie ok, ale resztę należy poprawić.
Ja zrobiłbym to tak, utworzyłbym nowe złożenie (by w drzewie była tylko jedna pozycja) i po wybraniu lustra zapewne nie pomoże opcja reorientacji, tylko należy utworzyć nowe częsci z przedrostiem lub przyrostkiem (co później można usunąć w pliku przenośnym). Komponenty mogą się odnosić do złożenia źródła lub można przerwać odniesienia.
W rysunku podczas otwierania starego złożenia wybieramy odniesienia i wskazujemy nowe złożenie. Powinno pojawić się okno z informacją ile adnotacji jest nieaktualnych.
Jeżeli jest na to inna, lepsza czy szybsza metoda to chętnie się dowiemy :) Ja w każdym razie postąpiłbym jak wyżej.
 
2011-03-15, 16:49
Pomógł 0 raz(y).
No dzieki za pomoc, z racji iz nie mam czasu kombinować. Wyeksportuje sobie dokumentacje do dwg i w autocadzie sobie zrobie lustro
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT