SolidWorks >> Złożenia >> Import STEP - dwa różne efekty
Autor Wypowiedź
SW 2018 SP5
2024-08-20, 13:33
Pomógł 0 raz(y).
W firmie mamy dwie różne konfiguracje dla SW dla różnych klientów (różne szablony, biblioteki, formatki itp.)
Próbuję zaimportować plik STEP na jednych ustawieniach i plik wczytuje się normalnie, tzn. wszystkie części zespołu są widoczne:


Przy drugich ustawieniach plik wczytuje się ze wszystkimi częściami wyłączonymi:


Oczywiście mogę je włączyć i wszystko widać, jednak przy dużych złożeniach w niektórych konfiguracjach niektóre części mogą być celowo wyłączone a ja mogę o tym nie wiedzieć.
Dlaczego tak się dzieje i gdzie można to ustawić?
Do tego plik:
https://pswug.info/image/forum/forum_760_1_3541_10743.zip

Ustawienia importu wydają się takie same:


Ustawienia dla drugiej firmy:


Gdzie szukać ustawień odpowiadających za te różnice?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2024-08-21, 08:48
Pomógł 406 raz(y).
Sprawdziłem u siebie na 3 wersjach SW i wczytuje się normalnie (bez 3Dinterconnect). W tych ustawieniach nie ma nic, co powoduje wygaszanie części złożenia. To tak jakby SW nie mógł otwierając zapisać plików tymczasowych.

Reasumując, moim zdaniem to nie zależy ani od wersji programu, ani od szablonów, bibliotek itp. bo tam najzwyczajniej nie ma ustawień, które określają, że części złożenia mają być domyślnie wygaszane.

Może to zależeć od zapisania stepa, ale zakładam, że identyczny plik otwieramy.

Proszę sprawdzić z włączoną opcją 3Dinterconnect a później w złożeniu na górze jest opcja rozłóż - żeby dało sie otwierać party.

 
SW 2018 SP5
2024-08-21, 09:25
Pomógł 0 raz(y).
Dzisiaj sam znalazłem odpowiedź na forum SW.
Dotyczy to domyślnego szablonu dla złożenia.
Trzeba otworzyć szablon i we właściwościach domyślnej konfiguracji odznaczyć pokazane na zrzucie ekranu "okienko":

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2024-08-21, 18:53
Pomógł 406 raz(y).
Ok, ważne że się wyjaśniło, aczkolwiek nie jest to logiczne.
Opcja "wygaś nowe komponenty" służy do tego, że jak się ma więcej niż jedną konfigurację, to dodając komponent do danej konfiguracji jest on domyślnie wygaszony w pozostałych.

Tak jak mówię, jest to nielogiczne bo tutaj jest jedna konfiguracja...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT