SolidWorks >> Złożenia >> Ilość części w złożeniach.
Autor Wypowiedź
k
2011-06-07, 15:27
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Czy jest jakaś możliwość, aby w SW2011 po otwarciu części, automatycznie pokazywał (dokumentacja 2D) ile razy ta część występuje w złożeniach oraz w jakiej ilości. Chciałem wstawić screna ale cos nie mozna.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-07, 20:28
Pomógł 405 raz(y).
Raczej nie ma możłiwości, można sprawdzić gdzie jest używane chociażby za pomocą pliku przenośnego>zmień nazwę.

Na pewno nie ma takiego automatu ani w 2011 ani w żadnej innej wersji. Też nie rozumiem, gdzie miałby szukać, wszędzie (co to znaczy) czy we wskazanej przestrzeni/dysku/sieci itd?

Nie rozumiem zwrotu, że po otwarciu części (dokumentacja) - to gdzie miałoby się to pojawić? Tak czy inaczej trzeba by jakieś API zatrudnić wg mnie.
A w ogóle to jest raczej zadanie dla programów z kategorii PDM - ale warto poszukać makr.

A co jest nie tak z obrazkami? Powinno działać :)
 
Panienka do wszystkiego
2011-06-07, 20:59
Pomógł 66 raz(y).
Czesc Pawel,



to jest jedno z mank SWX (i innych pewnie tez) - masz duze zlozenie z podzlozeniami i duza liczba powtarzalnych elementow. Zakladam, ze wszystko lezy w folderze i podfolderach. Generujesz rysunek takiej czesci i zaczynasz liczyc na piechote ile tam ich wbudowales. Za kazdym razem chce mi sie rzygac (przez mala chwilke, bo doceniam inne luxusy).



Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-07, 21:30
Pomógł 405 raz(y).
Nie jestem przekonany, że chodzi o to samo zagadnienie. Ilość wystąpień danej części dla danego złożenia sprowadza się do przeniesienia wartości ilość ze złożenia do części. Czym innym jest wyszukanie tej samej części w róznych projektach - a o to pytał Gigo - o ile dobrze zrozumiałem... A to już jest inna bajka i sprowadza się do odwiecznego problemu unikatowego nazewnictwa w firmach lub stsowania niepowtarzaleneh numeracji przy takich samych nazwach.
 
k
2011-06-07, 21:41
Pomógł 0 raz(y).
Robię screna i zapisuję jako jpg a także jako gif i podaje ścieżkę a następnie (przegladaj) i klikam dodaj. Przyjmuje serwer i mała miniaturka jest pod moim oknem i klikam wyślij. Po kliknięciu moje pismo jest, ale obrazka nie ma.

A co do mojego pytanie chodzi o automat ilość wystąpień w kontekście złożenia, a w kolumnie obok jest nazwa złożenia a wdolnym wierszu jest podliczenie ile jest szt. danej części. Oczywiści jest to wszystko w formatkach w tabelce.

Zdjęcia jpg nadal nie mogę wstawić, jedno co mogę to je usunąć z paska dolnego.

Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-07, 21:51
Pomógł 405 raz(y).
Co do obrazka - trzeba wkleić link z obrazkiem pod tekstem.

http://www.pswug.info/forum/7/Zasady_FAQ/362/Umieszczanie_obrazkow_na_forum/

A co do ilości elementów z danego złożenia - jutro to opiszę. W skrócie, trzeba wstawić kopię widoku złożenia do dokumentacji części i pobrać z odnośnika ilość.
 
k
2011-06-07, 21:55
Pomógł 0 raz(y).
Właśnie chodzi o to, że nie mam jak zaznaczyć adresu, który faktycznie jest, aby go wkleić także kombinacją kliwiszy Ctrl+C i Ctrl=V. ( Może jakiegoś mam bana ?) Nie moge tego zrobić ani w pracy na W7 ani w domu na XP. Jak chce zaznaczyć kursorem to robi się znacze zakazu. Nie mogę przejść 3 punktu.

Pozdrawiam. Dziś rano się udało wkleić.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-06-08, 07:49
Pomógł 405 raz(y).
Rozumiem, że obecnie tabela jest uzupełniana ręcznie?

Nie widzę innej opcji jak jakieś makro lub inny programik - kwestia poszukania.

Z drugiej strony się zastanawiam jaki sens ma tabela złożeniowa skoro i tak wszystko musi być w części...
 
k
2011-06-08, 11:20
Pomógł 0 raz(y).
Dostajemy częśc rysynkow od zleceniodawcy a ta firma rysuje w programie TEKLA i ponoć ten program zlicza to, osobiście nie znamy tego programu, i mysleliśmy, że SW także ma taką funkcję.
 
2011-07-12, 20:46
Pomógł 2 raz(y).
Czesc jezeli chcesz wiedziec w jakich zlozeniach uzyles danej czesci, mysle , ze moga pomoc tu tylko bazy danych jak chocby SAP. Ja pracuje na programie PortaX ktory laczy Solida z SAP. Zapisuje on dane zlozenia wraz z czesciami, automatycznie powstaje baza danych. Warunek jest jeden, czesc ta musi miec przez caly czas ta sama nazwe lub numer (logiczne).

W samym Solidzie jest mi to sobie trudno wyobrazic. Np. mam jakas czesc i zapisuje ja na dysku np.C, wstawiam do jednego zlozenia pozniej do drugiego. Zapisuje jedno zlozenie na dysku np.E drugie na F (dla latwiejszego zrozumienia). Otwieram pierwsze zlozenie. Czesc, ktora wczesniej wstawilem do zlozenia ladowana jest z dysku C, podobnie jest w drugim zlozeniu,wciaz jednak jest to ta sama czesc co oznacza , ze mamy tylko jedna czesc w tym samym miejscu, na dysku C.

Ewentualnie mozna by bylo napisac makro lub rozszezenie, ktore to sprawialoby ze czesc zapamietuje sciezke zlozenia w ktorym zostala uzyta i na podstawie ilosci sciezek pokazywalo by ilosc uzyc.

To takie moje przemyslenia dlatego prosze sie nimi nie kierowac do konca, nie jestem informatykiem.

Mam za to w pracy specjaliste ktory jest dobry w te klocki, wiec go popytam:)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT