SolidWorks >> Złożenia >> Wiazania tylko do pozycjonowania
Autor Wypowiedź
2011-07-12, 20:18
Pomógł 2 raz(y).
Mam pytanko wie ktos moze gdzie w opcjach mozna ustawic wiazania tak zeby byly tylko do pozycjonowania,(to polecenie moze sie inaczej nazywac, nie mam polskiej wersji Solida) ten ostatni haczyk w oknie wiazania. Chodzi mi o to aby ten haczyk byl za kazdym razem gdy wlaczam polecenie wiazania.

To samo chcialby zrobic w poleceniu Przesun-Ta konfiguracje
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-07-12, 20:48
Pomógł 405 raz(y).
Hmm, nie spotkałem takiej opcji w ustawieniach (co raczej jest zrozumiałe bo raczej wiązania dodaje się po to by wiązać a nie pozycjonować komponenty). Jedyne co mi przychodzi do głowy to zmiana domyślnego ustawienia w rejestrze.



A nazywa się to "użyj tylko dla ustawienia pozycji"
 
2011-07-13, 21:27
Pomógł 2 raz(y).
a wiesz moze jak to ustawic w rejestrze?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-07-13, 21:42
Pomógł 405 raz(y).
Nie wiem, nie wiem czy w ogóle się da, ale są to klucze:HKEY_CURRENT_USERSoftwareSolidworksSolidWorks 20xx oraz HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARESolidWorksSolidWorks 20xx - jest tam wiele domyślnych ustawień globalnych i dla użytkownika.

Ale z drugiej strony się zastanawiam, po co dodawać wiązania, którch nie ma? Dla mnie ta opcja ma sens, kiedy chcę w rysunku uzyskać daną pozycję elementu ruchomego ze złożenia, ale od razu dodaje, że bezpieczniej jest (i z tego korzystam) zrobić konfigurację i sterować wygaszaniem wiązań. Więc sobie myślę, jaki w tym problem, żeby na końcu wszystkie wiązania wygasić i na to samo wyjdzie a jednocześnie jest nad tym jakakolwiek kontrola...
 
brak
2011-07-14, 13:35
Pomógł 0 raz(y).
Witam

MNie wiem czy dobrze zrozumialem pytanie , ale w zlozeniu, w dodaj wiazania, nadole pasz opcje(4 opcje do zaznaczenia ) a jedna z nich nazywa sie " USE FOR POSITIONING ONLY "

Moze to Ci pomoze

Pozdrawiam
 
2011-07-14, 17:03
Pomógł 2 raz(y).
witam chyba pytanie jednak zostalo zle zrozumiane.

Dzieki za te klucze do rejestru sprobuje je wykorzystac.

Co do wiazan, to akurat w mojej firmie sie ich uzywa tylko pozycjonowania a pozniej fixuje czesc (unieruchamia czy cos takiego). Konstruktorzy doszli do wniosku ze tak bedzie latwije, no i sie z tym zgadzam, bo jak sie ma zlozenie zlozone z pona 500 czesc i niektore czesci posiadaja jeszcze konfiguracje to moze wyjsc z tego niezly balagan, sam sie o tym przekonalem. Kazdy oczywiscie pracuje na swoj sposob
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-07-14, 19:09
Pomógł 405 raz(y).
No ok, co firma to obyczaj.

Wydaje mi się, że wygaszenie wszystkich wiązań i unieruchomienie wszystkiego (a są takie makra) to też jest proste.

Z drugiej strony nie wiemy o jakich złożeniach rozmawiamy, jezeli nie ma wiązań to może da się to zrobić jako część wieloobiektową. Poza tym 500 komponentów to nie jest duże złożenie (pomijam domyślne nazewnictwo w SW) i naprawde można to kontrolować nawet przy wielu konfiguracjach.

Jeżeli to nie jest tajne to pokaż kawałek złożenia i będzie łatwiej coś podpowiedzieć - są tu osoby z różnych firm i każdy ma jakieś doświadczenia.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT