SolidWorks >> Złożenia >> Plik pzenośny
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
mam złożenie maszyny, złożenie było tworzone z innych złożeń oraz pojedynczych elementów. Część złożenia chciałbym zapisać w sposób umożliwiający otwarcie tego złożenia / tylko kilku części / na innym komputerze.

Chciałem to zrobić funkcją "plik przenośny"/nie wiem czy dobrze/, ale wyskakuje informacja "Nie udało sie skopiować ....klikam ok i na końcu pojawia się informacja jak na zdjęciu. O co chodzi? boję sie żeby nie namieszać :)

Zależy mi człowiek na innym komputerze mógł otworzyć z całego złorzenia tylko np 4 elementy nie mając wglądu do innych elementów złożenia

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-07-18, 12:59
Pomógł 405 raz(y).
Jaja wersja SW?

W 2011 jest nowa opcja defeature, która wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Plik przenośny skopiuje całość, wybrane części lub złożenia ale nie wiem czy o to chodzi. Poza tym może część elementów ma konteksty i nie da się tak po prostu ich usunąć... Ogłolnie można zapisać wybrane złożenie z odniesieniami do wskazanego katalogu (plikiem przenośmym albo podczas zapisu>zapisz jako) ale niepotrzebne komponenty i tak trzeba usunąć samodzielnie.

A tak BTW, za kontrolę dostępu, uprawnienia ito. odpowiada PDM.
 
2011-08-10, 21:12
Pomógł 2 raz(y).
Mysle , ze najprosciej by bylo jakbys to zlozenie zapisal jako kopie, nastepnie otworzyl kopie usunal niepotrzebne elementy czy zlozenia i po sprawie, i zapisujesz na pendrive czy gdzies tam, co do tego kopiowania to mam pewne podejrzenia. Otoz SolidWorks uzywa czasami jeszcze plikow, chociaz te zostaly zamkniete, najlepiej sprawdzic zawsze po lewej stronie w eksploerze Solida ktore pliki sa otwarte. Dla lepszego zrozumienia zapraszam do dyskusji w temacie "Usuwanie elmentow w zlozeniu", ktory zaraz utworze :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT