SolidWorks >> Złożenia >> Usuwanie elementow w zlozeniu
Autor Wypowiedź
2011-08-10, 21:21
Pomógł 2 raz(y).
Zauwazylem dosc dziwna rzecz w Solidzie a mianowicie: Wstawiam czesc czy tam jakies podzlozenie, obojetnie, do zlozenia. Kasuje je ze zlozenia, co na logike oznaczaloby ze poprzednio wstawione czesci czy podzlozenia powinny zostac calkowicie zamkniete. Niestety patrzac na Exploer Solida po prawej stronie widac , ze te pliki dalej sie tam znajduja, co uniemozliwia kopiowania lub usuwania tych czesc i podzlozen.

Pytajac kolegow, ktorzy maja troche wiecej pojecia niz ja , odpowiedzieli mi, ze trzeba zamknac cale zlozenie do ktorego wstawialismy te czesci lub podzlozenia, na co samemu tez udalo mi sie wpasc,a gdy to zlozenie z jakis powodow nie moze zostac zamkniete, jest na to tylko jedna rada "czekac". I faktycznie po paru lub parunastu minutach Solid pyta czy zapisac zmiany w tych usuniety elementach i je zamyka.

Czy ktos zna moze wyjasnienie tego zjawiska lub co robie nie tak podczas usuwania elementow ze zlozenia?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-08-11, 07:22
Pomógł 405 raz(y).
To jest wszystko normalne...

Menu plik>załaduj ponownie/reload. Żeby to dokładnie zrozumieć to trzeba poznać pewne zależności z ładowaniem plików do pamięci, zapisywaniem zmian, odrzucaniem ich, z odniesieniami zewn., opcjami rodzic-potomek itd. O tym mówi kurs file managment.

Jakby coś było niejasne to pytaj:)
 
Panienka do wszystkiego
2011-08-11, 09:36
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,



tez uwazam, ze to normalne - chocby z uwagi na funkcje cofnij... Po zamknieciu zlozenia "pamiec" funkcji cofnij tez ulega wyczyszczeniu.



Pozdr. tomek
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT