SolidWorks >> Złożenia >> Operacje zdefiniowane w kontekście innego złożenia
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Jak dojść które operacje zostały zdefiniowane w kontekście innego złożenia
 
Panienka do wszystkiego
2011-09-04, 16:04
Pomógł 66 raz(y).
Witam,



szukaj w drzewku i we wiazaniach/odniesieniach


" > "





moga to byc plaszczyzny, elementy, punkty etc.



Pozdr. tomek
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Znalazłem coś takiego. Przy wykonywaniu otworów kreatorem powstały dwa szkice pierwszy jakby profil otworu i drugi /przy tym jest taki znaczek/ są to relacje współosiowości z innym elementem, ale relacji nie usunę bo są potrzebne
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-09-04, 20:19
Pomógł 405 raz(y).
Tomek dobrze pisze, są w zasadzie 3 symbole:

-> w kontekście aktwnym,

-* zablokowane (można odblokować)

-X przerwane (nieodwracalne)

Poza tym można użyć filtrów do wyszukiwnia. Nie dokońca jest jasny Twój komentarz o potrzebnych relacjach - kreator składa się z dwóch szkiców - profilu (i on nie może być w kontekście bo jest z bazy) oraz środek - jest to punkt szkicu, które może być w kontekście, a to można sprawdzić pod prawym klawiszem "wyświetlaj odniesienia zewn."
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Rozumiem, że rozwiązaniem takiej sytuacji jest usunięcie operacji które były wykonane w kontekście innego złożenia i wykonanie ich na nowo w złożeniu
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-09-12, 17:40
Pomógł 405 raz(y).
Pytałeś o to, jak rozpoznać... co ma usunięcie do rozpoznania? Nie do końca rozumiem ost. post.

Wszystko zależy co naprawdę chcesz uzyskać. Można usuwać i blokować ale w wielu przypadkach kontekst (czyt. powiązanie) jest potrzebne. Co prawda wydłuża czas przebudowy itd, ale czasem to jest ważniejsze.

Poza tym jak chcesz usuwać kontekst to na pasku złożenia można wcisnąć ikonę bez odniesień zewn. i program sam je usunie podczas tworzenia operacji.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Czy informację o częściach zdefiniowanych w kontekście innego złożenia należy traktować jako błąd?

podczs edycji takiej takiej części, kożystając z np kreatora otworów, nie mogę nadać wiązania /koncentryczny/środka otworu z istniejącymi już innymi otworami.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-03-18, 15:12
Pomógł 405 raz(y).
Nie do końca rozumiem o co chodzi z tym kreatorem. Powiązanie kontekstowe to nigdy nie jest błąd tylko pewna zależność. Dla mnie błąd jest wówczas, jak pojawia się symbol -?, czyli nie można odnaleźć odniesień i nie mogę ich już odzyskać.

Wrzuć obrazek albo opisz to precyzyjnie.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT