SolidWorks >> Złożenia >> Prośba o pomoc w projekcie koła pasowego
Autor Wypowiedź
2011-09-12, 22:54
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich Forumowiczów!
Nie dawno rozpocząłem pracę z Solidworksem, a więc jestm uczący się świeżak :)
Bardzo prosiłbym o pomoc bądź jakąś wskazówkę, ponieważ utknąłem w miejscu przy projekcie przekładni pasowej o pasie płaskim. W czym jest problem....

zaprojektowałem dwa koła pasowe na pas płaski. Utworzyłem złożenie składające się z elementu z dwoma wałkami na których osadzone są koła pasowe i osadziłem na nich koła pasowe. Poprzez operacje/złożenie/pas łancuch utworzyłem pas do koła. Następnie wyciągnąłem je ze szkicu. Moim problemem jest wprawienie w ruch pasa. Koła oba sie poruszaja obrotowo a pas stoi w miejscu. Nie wiem gdzie popełniam błąd. Może ustawione są jakieś niepotrzebne wiązania? W trybie badania ruchu również koła obracają się a pas ani drgnie. Walczylem z tym 2 dni ale w koncu stwierdzilem ze musi ktos popchnac mnie dalej bo nie rusze :P

program Solidworks 2010.
Dziekuje z gory bardzo za pomoc i wszelkie sugestie.
Pozdrawiam

projekt wyglada tak:

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-09-13, 07:01
Pomógł 405 raz(y).
Pas nie będzie się obracał i nie jest to ograniczenie wersji. Po prostu tak to działa, z drugiej strony po co ma się obracać? Jakby to był pas zębaty lub łańcuch to ładnie to wygląda i nic poza tym. Taki zwykły pas jest elastyczny i bez otworu (którego w praktyce nie ma) nie będzie widać, że pas jest w ruchu.

A jest jakiś program CAD, w którym się obraca???
 
Panienka do wszystkiego
2011-09-13, 12:28
Pomógł 66 raz(y).
Moment,



ale kolka sie beda krecily - tu wiazanie mechaniczne z przelozeniem. Poza tym pas nie moze byc powiazany "nieruchomo" z kolami (plaszczyzny, punkty etc.- ew koncentrycznie) bo je unieruchomi.



Pozdr. tomek
 
2011-09-13, 22:35
Pomógł 0 raz(y).
oooo prosze :) a ja uparcie przez kilka dni probowalem ruszyc pas (wlasnie po to wyciagnalem na nim ten otwor, zebym widzial czy to sie porusza czy stoi). Oba koła poruszają się, wiec pewnie wszytsko jest dobrze. Wiązania jakie mam przy pasie to tylko te które automatycznie wygenerował mi SW, czyli: wiązanie pasa koło duze i małe, oraz wiązanie zablokowanie do szkicu.

Dziekuje bardzo za pomoc :)

Niech moc bedzie z wami! :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT