SolidWorks >> Złożenia >> Wstawianie parta do złożenia z automatycznym pytaniem o wiązania?
Autor Wypowiedź
2011-11-09, 14:59
Pomógł 18 raz(y).
Dałbym głowę, że gdzies to widziałem.



Chodzi mi o to, że do złożenia wstawiam część (Wstaw komponenty --> wybieram plik) i chciałbym aby automatycznie SW pytał o wiązania gdzie ulokować wstawiany element.

Tak jak ma to miejsce np. przy wstawianiu nakrętki z Toolboxa.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-11-09, 16:06
Pomógł 405 raz(y).
Menu wstaw > geometria odniesienia > odniesienia wiązania.
 
2011-11-10, 08:07
Pomógł 18 raz(y).
OK, połowiczny sukces ;-)



Uogólniając - mam w złożeniu blachę z otworem i wałek.

Otwieram ten wałek, daję Odniesienie wiązania, klikam płaszczyznę lica wałka, wybieram "Wspołne", następnie klikam ścianę cylindryczną ścianę wałka i wybieram "Koncentrycznie". Zamykam.



W złożeniu wstawiam część, wybieram wałek i "najeżdżam" nim na blachę w którą chcę go wstawić, ale łapie tylko wiązanie "Wspólne". Koncentryczność muszę dodawać ręcznie... Co mogę robić nie tak?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-11-10, 11:20
Pomógł 405 raz(y).
Bo widzisz, że to działa tak "nijak"... Te całe odniesienia wiązania w mojej ocenia mają sens wyłącznie wtedy, jak wybiera się opcje dla krawędzi > domyślnie > jakkolwiek, wówczas SW doda dwa wiązania (jak w Toolbox) czyli wspólnie i koncentrycznie. W każdym innym przypadku nie działa to dobrze i ja sugeruje odpuścić sobie te odniesienia i dodać tzw. szybkie wiązania z klawiszem ALT :)
 
2011-11-10, 12:41
Pomógł 18 raz(y).
A no to szkoda, chciałem sobie ułatwić pracę ;-(
 
2011-11-12, 23:35
Pomógł 3 raz(y).
Witam.

Ja dodaje do często uzywanych czesci Mate Reference

FirstReference - zawsze krawedź walca

Secondreference - powierzchnia przylegania.

Działa super - czasami trzeba odwrócic Tabe -em kierunek.

Działa w roznych wersjach SW 2009/10/11

pozdrawiam

nezka

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT