SolidWorks >> Złożenia >> wiązanie sworznia i szczeliny
Autor Wypowiedź
2011-11-22, 15:43
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

wie ktoś z was jakie wiązanie można dodać aby sworzeń pracował w szczelinie, tak jak na zdjęciu





Gdyby zamiast szczeliny był otwór to sprawę rozwiązałbym za pomocą wiązania koncentrycznego, a co w sprawie gdy jest szczelina?

Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-11-22, 15:59
Pomógł 405 raz(y).
Chyba wiązaniem limitu, musisz wstawić w uchu płaszczyznę na środku linii jako prostopadła do krzywej w punkcie. Następnie wiąże się ją z osią tymczasową sworznia, jako limit ustawiasz odległość max i min (może być wartość z "-").
 
2011-11-22, 19:26
Pomógł 0 raz(y).
Myślę, że nie do końca załatwi to sprawę. Może pokaże dokładnie o co mi tak naprawdę chodzi.





Tak naprawdę mam takich 6 elementów i chciałbym aby podczas złożenia poręczy sworznie nie wyskoczyły mi z tych szczelin o których wspominałem wcześniej.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-11-22, 19:42
Pomógł 405 raz(y).
Wiązanie limitu się nadaje. spowoduje przesuwanie w zakresie szczeliny. Czemu nie załatwi?? No można zrobić stycznie ale musiałaby być jedna ściana (ciągła). A co ma do tego kierunek złożenia, przecież więzy limitu są narzucone sztucznie, równie dobrze możemy sobie wyobrazić, że regulacja na przegubie jest na min/max i zamiast luzu stosujemy koncentryczność.

A może czegoś nie zrozumiałem...
 
Makom
2011-11-23, 10:46
Pomógł 0 raz(y).
Można związać wiązaniem stycznym dno szczeliny i sworzeń a następnie wiązanie limitu osi sworznia i osi utworzonej w środku szczeliny prostopadłej do powierzchni ucha.

Pozdrawiam Andrzej
 
2011-11-26, 11:54
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

dziękuje za propozycje. Dawałem wiązania limitu w 6 przegubach (bo tyle ich mam) ale solid mi troszkę wariował przy złożeniu. Rozwiązałem to w sposób taki, że zamiast szczeliny dałem otwory i zastosowałem wiązania koncentryczne. W tej sytuacji tylko musiałem zrobić tak aby wszystkie otwory leżały w jednej linii no i wszystko działa jak trzeba:)

Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-11-26, 12:08
Pomógł 405 raz(y).
Przecież to się porusza tak samo i należało to zrobić szykiem w złożeniu. Wiązanie limitu musi działać poprawnie jak nie ma innych przeciwskazań lub błędów.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT