SolidWorks >> Złożenia >> "Sterowanie" wiązaniami przez ruch części / skrót klawiaturowy
Autor Wypowiedź
2011-12-09, 20:18
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

zaprojektowałem prosty silnik motocyklowy z 2-ma biegami, ciekawi mnie, czy jest możliwość wygaszania lub przywracania wiązań poprzez ruch np. dźwigienki zmiany biegów (sprzęgło kłowe blokowało by się z jednym lub z drugim kołem zębatym w skrzyni biegów, gdy dźwigienka osiągnie swoje skrajne położenia) albo popychacza przy sprzęgle- tarcze by się "rozklejały" i "sklejały". Jeśli nie byłaby możliwa zmiana wiązań przez ruch, to może przez skrót klawiaturowy / klawisz?

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-12-10, 10:09
Pomógł 405 raz(y).
Albo zależności dynamiczne podczas prznieść/obróć komponent i przy zazębieniu się kół można uzyskać efekt realnego działania, albo można w badaniu ruchu podczas przygotowania animacji sterować wiązaniami w danej jednostece czasu.

Od wersji SW2011 można sterować w równaniach opcją wygaś/przywróć z Iff'em ale co do wiązań w złożeniu do nie próbowałem, w części na pewno działa. Tak czy inaczej da się to pewnie wykonać - sposobów zawsze jest wiele.
 
Panienka do wszystkiego
2011-12-10, 12:00
Pomógł 66 raz(y).
Co do sprzegla, to zastosowalbym normalne wiazanie mechaniczne - dzwignia sprzegla i tarcze to tez "przekladnia".



Pozd. tomek
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT