SolidWorks >> Złożenia >> Wstawianie łożyska z biblioteki
Autor Wypowiedź
Makom
2011-12-22, 08:45
Pomógł 0 raz(y).
Chciałbym wstawić z biblioteki SW do złożenia wcześniej dobrane łożysko. Po wybraniu elementu i wskazaniu wałka pod łożysko pokazuję mi się jakieś przypadkowe i lista (chyba kilkuset łożysk ułożonych w nieznanym mi porządku). Mimo, że wskazuję na opcję " Autodopasowanie rozmiaru .... " łożysko się nie zmienia. Nie mogę również wpisać numeru łożyska wg. ISO do rubryki "rozmiar".

W jaki sposób można takie łożysko konkretne wstawić?

Pozdrawiam Andrzej

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-12-23, 13:51
Pomógł 405 raz(y).
Sprawdzę to już po świętach, co prawda mam SP0 a jak wiadomo z Toolboxem był problem więc nie wiem czy coś pomogę.
 
Makom
2011-12-24, 10:24
Pomógł 0 raz(y).
Zapomniałem dodać , że posiadam SW 2012 SP1. Nie wiem czy ten problem występuje w innych wersjach.

Andrzej
 
Panienka do wszystkiego
2011-12-24, 12:46
Pomógł 66 raz(y).
Witam,



posiadam SW 2012 SP1.



Na pewno zadziala po Sylwestrze - dzisaj jeszcze za wczesnie.



Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-12-27, 18:24
Pomógł 405 raz(y).
Wygląda na to, że nie ma błędu. W starszych wersjach (porównałem) działa to dokładnie tak samo. Po przeciągnięciu pojawia się konfiguracja domyślna ale po najechaniu na ścianę cylindryczną rozmiar powinien się zaktualizować. Lista jest długa ponieważ wyświetlane są wszystkie dostępne kombinacje - w 2011 jest identycznie.

Nr u góry da się u mnie dopisać. Po otwarciu części we właściwościach konfiguracji wprowadzona nazwa jest widoczna (jako nr do wyświetlania w BOM). Problem ewentualny może wynikać z uprawnień win7 lub z ustawień samej biblioteki - przy dodawaniu części z Toolbox jest tworzona kopia we wskazanym folderze lub dopisywana konfiguracja do bazy w SolidWorks Data201x - to można sprawdzić i ustawić odpowiednio.
 
Makom
2011-12-28, 09:04
Pomógł 0 raz(y).
Sprawdzałem na śrubach i innych elementach. Tam również nie mogę wpisać wymiaru , mogę tylko wybrać z rozwijalnej listy. Przy wyborze śrub ta lista jest krótka więc wybór jest łatwy. Problem więc jest w ustawieniach , przeglądałem je i nie wiem które ustawienia trzeba zmienić aby zaczęło to działać prawidłowo. Czy mógłbym prosić o jakąś podpowiedź z tymi ustawieniami biblioteki.

Pozdrawiam Andrzej
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-12-29, 10:36
Pomógł 405 raz(y).
Ale chodzi o wymiar czy o nazwę (właściwość dostosowaną)?

Ustawienia zmienia się w Toolbox, który można znaleźć w narzędziach SolidWorks (menu programy) albo odpalając z poziomu SW - narzędzia > opcje > 3 - ustawienia użytkownika.
 
Makom
2011-12-31, 12:40
Pomógł 0 raz(y).
Podstawowy problem jest w tym , że gdy przeciągam łożysko to niedopasowuje się ono do wielkości wałka, również nie dopasowuje się do wielkości otworu. Jak wspomniałem nie można znaleźć w prosty sposóg łożyska z bazy rozwijalnej , przeglądnie chyba kilkuste numerów jest bezsensowne. Nie mogę wstawić szybko wcześniej dobranego łożyska.

Pozdrawiam Andrzej
 
Makom
2012-01-06, 19:21
Pomógł 0 raz(y).
Miałem możliwość zgłoszenia tego problemu w serwisie SW. Oni twierdzą , że jest to problem mojej wersji (SW 2012 SP1 64bit) i trzeba czekać na następny serwis pack.

Andrzej
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT