SolidWorks >> Złożenia >> Problem z wiązaniem kół żębatych
Autor Wypowiedź
2012-01-16, 16:57
Pomógł 0 raz(y).
http://w107.wrzuta.pl/plik/98oS1LJ90cO/aga



Jak ustawić zewnętrzne koło by nie przenikało z tymi w środku ?
 
Panienka do wszystkiego
2012-01-16, 17:24
Pomógł 66 raz(y).
Witam,



a bardzo prosto:



ustaw kola tak aby sie wlasciwie "zazebialy" (nawet za pomoca wiazan). Potem zastosuj odpowiednie wiazanie mechaniczne (takie z przelozeniem). A na koncu zdeaktywuj te wiazanie (-a) z poczatku, ktore uniemozliwiaja ruch obrotowy. I cacy...



Pozdr. tomek
 
2012-01-16, 18:07
Pomógł 0 raz(y).
Które to dokładnie wiązanie ?
 
Panienka do wszystkiego
2012-01-16, 18:48
Pomógł 66 raz(y).
No to tutaj...











Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-01-16, 21:17
Pomógł 405 raz(y).
Ja to robie tak, że dodaje wiązanie ustalające zęby, np. szerokość, po czym je usuwam. Wówczas można dodać wiązanie kół zębatych na karcie mechaniczne.

Można podczas przenieść/obróć zaznaczyć wykrywanie kolizji, znaleźć "położenie kontaktowe" i wówczas dodać wiązanie kół zębatych. Ale tak naprawdę to jest ustawienie początkowe a poprawne zazębianie zależy od proporcji średnic/przełożenia.
 
2012-01-16, 23:21
Pomógł 0 raz(y).
Tomku zrobiłem jak mówiłeś, ustawiłem koła by się odpowiednio "zazębiły"

Po dodaniu wiązania mechanicznego idzie prawie idealnie ale jednak w pewnym momencie delikatnie się przenikają :/

Pawle nie za bardzo rozumem co napisałeś ale to pewnie przez późną godzinę i moje ogromne zmęczenie.

Mam nadzieje, że jutro wyciągne z tego wnioski.



Byłaby możliwość żeby ktoś to ustawił w moim pliku tak jak to powinno być ?

Można powiedzieć (wcale nei przesadzając), że to uratuje mi życie
 
Panienka do wszystkiego
2012-01-17, 12:50
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,

Po dodaniu wiązania mechanicznego idzie prawie idealnie ale jednak w pewnym momencie delikatnie się przenikają



no to albo geometria uzebienia jest do du.. albo odstep osi kol niewlasciwy. A te kola, to sam robiles (liczyles i malowales) czy z biblioteki?



Na jakie wersji pracujesz - ja mam do 2009, wiec jak masz wyzsza, to daj te dwa kola jako *.step. Pokukam.

t.merta@sbs-sondermaschinen.de


Pozdr. tomek
 
2012-01-17, 15:38
Pomógł 0 raz(y).
Robiłem je sam.

Jak wrócę z pracy to postaram się je podesłać.
 
2012-01-17, 21:49
Pomógł 0 raz(y).
Dałem sobie spokój z tym projektem bo szkoda mojego czasu.

Robię teraz podnośnik samochodowy i niestety znowu mam problem :/

Wszystko idzie dobrze aż dodam wiązanie śrubowe.



Korbka nie chce się obracać powodując podnoszenie czy opuszczanie.

Chwytając za tą część dopeiro działa:





Co robię źle ?? Chciałbym żeby obrót powodował zmianę a nie zmiana obrót.



 
Panienka do wszystkiego
2012-01-17, 22:52
Pomógł 66 raz(y).
Sprawdz co jest z modelem sruby - jakie tam sa wiazania. Ona musi sie obracac i przemieszczac po plaszczyznie przechodzacej przez osie otworow w przegubach. Po lewo (od korbki) jest powiazana z tym przegubem - nie przemieszcza sie wzdluz osi otworu.



Pozdr. tomek
 
2012-01-17, 23:50
Pomógł 0 raz(y).
Korbka jest powiązana odległościowo od tego przegubu.

Przed dodaniem wiazania śrubowego podnośnik ładnie się podnosi, korbka bez problemu się obraca.

Po dodaniu nie chce się obrócić normalnie. Dopiero jak podnosze za tą część podnośnik to ona się obraca
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-01-18, 11:39
Pomógł 405 raz(y).
Musi działać, wybierz opcje jak poniżej:

 
Panienka do wszystkiego
2012-01-18, 12:11
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,



a ja doleje oliwy do ognia:



po co to jest? A u Ciebie nie ma - dlaczego? A jak nie ma, to co jest nie tak?

Podpowiedz: wywal wiazania rownolegle i symetryczne i popatrz co sie bedzie dzial.



Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-01-18, 12:20
Pomógł 405 raz(y).
    po co to jest? A u Ciebie nie ma - dlaczego? A jak nie ma, to co jest nie tak? Tomek - mnie pytasz? Jak po co, żeby działało... :) Pokazałem tylko na przykładzie, jak dodać wiązanie. Jeżeli chcemy iść dalej i bawić się w analizy w Motion lub jakiekolwiek inne weryfikacje to niektóre wiąząnia nie są potrzebne tylko definiuje się kontakty itd. Model Tomka Pasta jest uproszczony i nawet nie wiem czy to realny projekt czy tylko zabawa. Żeby pokazać tylko animację to dodałbym jeszcze wiązanie symetrii... żeby się nie bujało na boki.
 
Panienka do wszystkiego
2012-01-18, 12:53
Pomógł 66 raz(y).
Czesc Pawel,



jasne, ze nie Ciebie pytam - pytam szefa konstruktora. Powod jest prosty - SWX (i inne 3D tez) daje nam mozliwosci (poprzez wiazania) ustalenia pozycji lub kierunku ruchu (ogranicza stopnie swobody). Ale w niektorych przypadkach to, co sie wydaje oczywiste, zachowuje sie w naturze inaczej niz na monitorze.



Jako przestroga.



Pozdr. tomek
 
2012-01-18, 22:36
Pomógł 0 raz(y).
Błąd polegał widocznie na tym, że cylindryczne ściany otworów były powiązane wiązaniem koncentrycznym.

DOdając do tego śrudowe program zgłupiał.

Dziękuję i pozdrawiam.
 
2012-10-22, 12:13
Pomógł 0 raz(y).
Dobrze, w takim razie jak dokonać dotyku dwóch kół o zarysie ewolwentowym, zęby skośne?



Po wybraniu dwóch sąsiednich płaszczyzn boków zębów nic się nie dzieje - program nie znajduje wiązań. Czym to może być spowodowane??
 
Panienka do wszystkiego
2012-10-22, 18:18
Pomógł 66 raz(y).
Witam,

dla prezentacji ustaw kola na oko "na styk" i dodaj wiazanie mechaniczne dla kol zebatych (przelozenie). I to wszystko.

Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-10-22, 22:48
Pomógł 405 raz(y).
Żadne wiązanie nie bazuje na zarysie zęba tylko na średnicy podziałowej. Wiązanie utrzymuje zależność na sztywno, a jak ma być widać luz to podczas Przenieść/Obróć w złożeniu należy wybrać zależności dynamiczne.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT