SolidWorks >> Złożenia >> Jak złożyć krzesło?
Autor Wypowiedź
2012-02-12, 21:59
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

dopiero zaczynam przygodę z SW więc proszę o wyrozumiałość :) dodatkowo jestem DZIEWCZYNĄ, co oznacza, że proszę o bonusową wyrozumiałość i przekaz w jak najprostszej formie (kolokwialne "krowie na rowie" będzie tu odpowiednie :P).

Korzystam z wersji SW 2011 wersji studenckiej.

Chciałabym zrobić krzesło. Bardzo zwyczajne krzesło, takie, jak posiadam w domu (chcę mieć taką 3D pomoc do zadnia z ergonomii) - nie musi być perfekcyjnie idealnie zgodne z wymiarami rzeczywistego krzesła, ale chciałabym, aby zachowało ogólny kształt.

Niestety moja wiedza na temat 3d jest mikroskopijna (potrafię zrobic w SW na razie jajko, podstawkę pod jajko i klocki drewniane :)) ). Na razie stworzyłam wszystkie elementy krzesła. Komponenty tak zwane. Stosując jedynie rysunek + wyciągnięcie elementów. Próbuję teraz je ze sobą sklecić - czyli złożenia i wiazania i mam mega wielki problem.

Siedzenie stworzyłam na zasadzie splajn + wyciągnięcie. Krzesło jest zbudowane tak, że dwie tylne nogi są równocześnie wydłużone i slużą jako ramy oparcia. Ponieważ siedzenie nie jest prostokątem ani kwadratem, tylko jest zaokrąglone w miejscu, w którym powinny być zaczepione nogi krzesła - nie mogę go skleić standardowymi wiazaniami. Próbowałam przeszukać zasoby strony, ale nie wiem, pod jakimi hasłami mogę znaleźć odpowiedź :( Nie jestem też w stanie na razie ogarnać czasowo prześledzenia krok po kroku biblii SW, aby sukcesywnie dotrzeć do rozwiazania.

Zatem moje pytanie brzmi - czy w SW można na przykłąd na dwóch ścianach o róznych powierzchniach wyznaczyć punkty i zrobić relację sklejenia ścian tymi punktami? Jak to zrobić?

Dla wizualizacji załaczam zdjęcie krzesła.

Pozdrawiam, K.
 
Panienka do wszystkiego
2012-02-12, 22:35
Pomógł 66 raz(y).
Witam,



jak najbardziej mozna wiazac za pomoca elementow szkicu (szkicow), Trzeba tylko wlaczyc ich widocznosc.



Pozdr. tomek
 
2012-02-12, 23:03
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki :) aczkolwiek nie do końca chyba pojęłam. Których elementów szkicu? Jak robię "po swojemu" - tzn. doklejam sobie punkty, które chcę związać to po wciśnięciu wiązania i wybraniu tych punktów - mam nieaktywne wszelkie opcje standardowych wiązań :( Ciemna masa ze mnie.

Na razie ustawiam sobie komponenty i WYGLĄDA to jak krzesło :( Ale jeden siad na nim i gramy w bierki.
 
Panienka do wszystkiego
2012-02-13, 12:03
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,



tu masz taki maly przykladzik... (szkice w podzespolach sa wlaczone). Zobacz wiazania.


http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_1_586_3772.zip




Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-02-13, 19:54
Pomógł 405 raz(y).
Koleżanko, jak się już uczyć to poprawnego podejścia. Nie ma sensu dodawać dodatkowych punktów szkicu czy też geometrycznych bo nie ma takiej potrzeby. Poza tym po to jest lustro by jedną nogę odbić a nie wyciągać równocześnie. Oczywiście można odpowiedzieć na pytanie ale może warto zrobić to jedną z cywilizowanych dróg.

Można obiekty zapisać do części jeżeli projektujesz wszystko w części jako wieloobiektowe ale można też budować od razu złożenie z wirtualnych komponentów.

Przykład poniżej:

[url=http://www.szkoleniasolidworks.pl/?k=do_pobrania]http://www.szkoleniasolidworks.pl/?k=do_pobrania - trzeci rząd od dołu po prawej
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT