SolidWorks >> Złożenia >> Problem ze złożeniem
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Kto mógłby mi pomóc ze złożeniem? przesłałbym pliki, bo już nie mam sił. Jeśli znajdzie się taka osoba opiszę w czym problem
 
Panienka do wszystkiego
2012-02-19, 17:11
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,



pewnie robisz na 2012 - nie mam wiec nici z posiadania pliku. Napisz krotko, wstaw pare fotek i sie zobaczy.



Pozdr. tomek
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
SW 2011

Pierwsze łożysko /niebieskie/ ma wiązanie koncentryczne z wałkiem, nie mogę nadać drugiego wiązania koncentrycznego przy drugim łożysku.

łożyska /4szt/niebieskie w obudowach są oddzielnymi złożeniami -każde z nich ma wiązanie koncentycze i nadana odleglożć /są cofnięte w stosunku do czoła obudowy/, oraz dwie nakrętki w obudowach /kolor żółty/ też jako oddzielne złożenia z identycznymi wiązaniami i zaraz szlak mnie trafi



 
Konstuowanie to moja pasja
2012-02-19, 18:17
Pomógł 2 raz(y).
penie odległośc między wałkami a łożyskami jest różna (może nie, ale z opisu cieżko wywnioskować) zrób coś np. równoległego i sprawdź czy pasuje koncentryczność (minimalna rozbieżność nie pozwoli nadać koncentrycnośći.

Tak generalnie to wg mnie lepiej unikać takich wiązań no chyba że odległość między łożyskami (lub wałkami) byłaby "elasytyczna"

Pozdrawiam

Piotr
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
odległości są identyczne to była pirwsza rzecz którą zrobiłem
 
Konstuowanie to moja pasja
2012-02-19, 18:57
Pomógł 2 raz(y).
strzał nr 2 coś nie tak z kątem. Spróbuj zamienić wiązanie koncentryczne na jakąś kombinacje (rónoległe + odległość) i się przyjrzyj dokładnie
 
Panienka do wszystkiego
2012-02-19, 20:56
Pomógł 66 raz(y).
O! Budujemy frezarke... Albo "krzywe" albo "nierowne" (=). Zdeaktywuj wiazania belki (z szyna) z obudowa (wszystkie) i powiaz wspolsrodkowo. Potem wlaczaj po kolei i patrz, kiedy (przy ktorym) wystapi blad.



Pozdr. tomek
 
2012-02-20, 19:19
Pomógł 36 raz(y).
Jak sobie nie poradziłeś to wyslij tatusko2@wp.pl podaj wersję 2011 czy 2012.
 
2012-02-23, 18:57
Pomógł 36 raz(y).
    Kazimierz Kazimierz
    Jak sobie nie poradziłeś to wyslij tatusko2@wp.pl podaj wersję 2011 czy 2012.

Witam.
Kolego Grzegorzu zrób tak,usuń wiązanie prawej prowadnicy (odległość od ramy 65 mm) zrób wiązanie koncentryczne na dwóch wałkach z dwoma łóżyskami. I to wszystko.
Ale żeby zrobić dokładnie, to samą ramę zrób w jednym złożeniu (mogą być w tym podzłożenia) i wstaw stół jako drugą część (też moga być podzłożenia) i wtedy zwiążesz tak jak sobie życzyłeś.
Mam SW 2011 i 20013 więc nie otworzysz tego wersją 2011, ale wysłałem tobie step.
Pozdrawiam.
 
2012-02-23, 19:12
Pomógł 36 raz(y).
Miało być tak ale nie moglem edytować swojego postu

Witam.
Kolego Grzegorzu zrób tak,usuń wiązanie prawej prowadnicy (odległość od ramy 65 mm) zrób wiązanie koncentryczne na dwóch wałkach z dwoma łóżyskami. I to wszystko.
Ale żeby zrobić dokładnie, to samą ramę zrób w jednym złożeniu (mogą być w tym podzłożenia) i wstaw stół jako drugą część (też moga być podzłożenia) i wtedy zwiążesz tak jak sobie życzyłeś.
Mam SW 2011 i 20012 więc nie otworzysz tego wersją 2010, ale wysłałem Tobie step. oraz plik w SW 2011
Pozdrawiam.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Dziękuję, pomogło
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT