SolidWorks >> Złożenia >> Widok z wycięciem 1/4 modelu
Autor Wypowiedź
Ciągle uczący się młody człowiek
2012-03-04, 19:12
Pomógł 2 raz(y).
Witam Chciałem zapytać o 2 rzeczy



W jaki sposób zrealizować widok złożenia w którym będzie usunięta 1/4 części np walca. Chodzi mi o taki otwarty widok, ewentualnie chciałbym określić z których części mają być wycięte fragmety, a które pozostawić w całości .



Po próbach zauwazyłem że jeśli robię np wyciecie w kontekście to jeśli mam wiecej niż 2 części nie mogę wyciąć przez wszystko.



Tu zrobiłem taki wideoporadnik i wpewnym momęcie widac że nimogę przez 2 części naraz zrobić otworu

http://www.blue17.elektroda.eu/solid-works/872



Pozdrawiam
 
2012-03-04, 21:27
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Moim skromnym zdaniem wycinałbym narysowanym szkicem a wtedy można zaznaczać, które elementy mają być wycięte, a także można zaznaczyć wycięcie z rozejściem do części, a to znaczy, że po otwarciu danej części jest fizycznie to wycięcie. Oczywiście w danej części nie mozna tego wycięcia edytować bo jest to odniesienie to tego złożenia w którym było to wycinane ale w złożeniu jest możliwość edytowania.

Pozdrawiam.
 
Ciągle uczący się młody człowiek
2012-03-10, 01:11
Pomógł 2 raz(y).
Niema jakiegoś prostrzego sposobu ?
 
2012-03-10, 07:55
Pomógł 36 raz(y).
    Karcz Stanisław
    Niema jakiegoś prostrzego sposobu ?

Do momentu wstawienia śruby i jej wiązaniu jest ok na Twojej złożeniu. Na ścianie płaskownika(gdzie wystaje śruba) utwórz szkic, następnie zaznacz krawędź sruby i konwetuj (będzie rzucony szkic na płaszyznę utworzoną), następnie wytnij i zaznaczasz w drzewie co ma być wycięte. Myślę że to najprostrzy sposób.

Na przykładzie specjanie nie zaznaczyłem przy wycinaniu małej płytki. a jest to tylko jedno wycięcie tych części.



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-03-10, 08:18
Pomógł 405 raz(y).
Do robienia otworów w złożeniu służy seria otworów lub zwykły kreator.

Co do pozostałych (wycięcie ćwiartki) zgadzam sie z Kazimierzem, rysuje się szkic w złożeniu i w zakresie operacji zaznacz, których części ma dotyczyć cięcie.
 
Ciągle uczący się młody człowiek
2012-03-10, 11:27
Pomógł 2 raz(y).
Czyli cięcie szkicem w złozeniu zapewnia "przelotowość" przez wszystkie lub wybrane elementy w przciwieństwie do zwykłego wyciagnięcia wycięcia ?



Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-03-10, 12:28
Pomógł 405 raz(y).
Status końca decyduje o głębokośći wycięcia a zakres operacji, które obiekty tniemy. Co jest niejasne?
 
2012-03-10, 17:29
Pomógł 36 raz(y).
    Karcz Stanisław
    Czyli cięcie szkicem w złozeniu zapewnia "przelotowość" przez wszystkie lub wybrane elementy w
    przciwieństwie do zwykłego wyciagnięcia wycięcia ?
   
   
   
    Pozdrawiam

Tak, cięcie szkicem w złożeniu wycina wszystko, chyba że zaznaczysz pewne obiekty, to wytnie tylko w nich. Podałem przykład.

Pozdrawiam.
 
Ciągle uczący się młody człowiek
2012-03-10, 18:09
Pomógł 2 raz(y).
Wszystko jasne, Dziękuję
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT