SolidWorks >> Złożenia >> Problem ze złożeniem
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
po wstawieniu złożenia do innego złożenia /2 wiązania koncentryczne/ zaraz po zaznaczeniu tego złożenia jako elastyczne, wyskakuje błąd właśnie tych dwóch wiązań, . Wstawiane złożenie ma nadany limit odległości 1. Po wstawieniu tego złożenia zależy mi również na limicie odległości 3. Dlaczego tak się dzieje?
 
2012-03-06, 20:07
Pomógł 36 raz(y).
Trudno coś powiedzieć Grzegorzu chyba że zaś wyślesz mi, to zobaczę co jest nie tak,ale musisz wysłać całość jako plik przenośny. tatusko2@wp.pl
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-03-07, 07:34
Pomógł 405 raz(y).
Wiem, że to nie rozwiązanie, ale wygaś i przywróć ponownie wiązania, które powodują błąd. Czasem pomaga ponowne ustawienie jako sztywne i znów jako elastyczne.

Innym razem pomogło przeniesienie wiązań z podzłożenia poziom wyżej. Każde z nich jest rozwiązaniem zastępczym o ile rzeczywiście nie ma konfliktu... Bo czasem użytkownik nie widzi, że tak jak w relajach szkicu, pionowo i poziomo nie wyklucza się z prostopadłością ale już ze współliniowością tak.

Czy wiązanie limitu jest w podzłożeniu czy pomiędzy ruchomymi częściami złożenia głównego i elastycznego podzłożenia?
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
całe złożenie /rys.1/ składa się m.in z innych złożeń i nadanym limitem odległości /strzałka/.





Całe to złożenie chcę wstawić do innego zlożenia /rys.2/ połączyć go dwoma wiązaniami koncentrycznymi /strzałka niebieska/ i temu złożeniu /rys.1/ nadać wiązanie odległości /strzałka czerwona/

 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Dziękuje wszystkim za pomoc, problem juz rozwiązany. Nadałem limit odległości z innymi powierzchniami w jednym ze złożeń
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT